Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Rampsi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2020, 18:19

Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

#1

Post napisał: Rampsi » 26 maja 2020, 01:14

Witam szanowne grono,

Tak jak pewnie większość majsterkowiczów CNC, borykam się z problemem braku miejsca do realizacji swoich projektów oraz przetrzymywania gotowego już sprzętu.

Od jakiegoś czasu przeglądam oferty garaży na wynajem. Oczywiście murowany z instalacją elektryczną w środku. Tutaj moje pytanie czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Czy nikt się nie czepia o hałas lub właściciel że w garażu może być prowadzona jakaś cicha działalność? Jak sprawa wygląda w zimę, czy jest w miarę komfortowo?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Chętnie poczytam również gdzie Wy macie swoje warsztaciki :wink:

Pozdrawiam




nanab
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 330
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:34

Re: Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

#2

Post napisał: nanab » 26 maja 2020, 03:45

Zależy od okolicy. Wynajmuję dwa garaże, w umowie jednego mam nawet napisane że wolno mi tylko przetrzymywać tam samochód. Drugi mam w takiej okolicy że co drugi garaż to jakiś mechanik.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

#3

Post napisał: jasiu... » 26 maja 2020, 18:54

Problem może być tylko z mediami. Musisz mieć osobny licznik, a garaże najczęściej nie mają żadnych przyłączy. Do tego wypadałoby mieć wodę, choćby żeby łapy umyć. Jeśli garaż jest na czyjejś działce musisz uzgodnić z właścicielem jego wykorzystanie. Czynsz może być wtedy większy, ale nie narażasz się, że gość w najmniej odpowiednim momencie powie ci, że nie na to się umawiał.

Jeszcze jedno. Usuwanie wiórów, czy innych śmieci (emulsja). Tego do kubła ze zmieszanymi nie powinieneś wrzucać.


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

#4

Post napisał: upadły_mnich » 29 maja 2020, 17:04

Witam
Rozpoczynając działalność zakupiłem garaż. Jako dodatkowy magazyn, do prac "po godzinach'. Zarobiłem, bo ceny garaży w mojej okolicy mocno podskoczyły i bez problemu sprzedałbym go teraz za 2 razy wyższą cenę.
Musisz koniecznie sprawdzić dostępność prądu. I spytać sąsiadów. Również o cenę bo u mnie biorą 20zł za zczytywanie liczników i o ile ja zawsze dużo prądu brałem to sąsiad za 2 lata za wykorzystane 5KWh zapłacił ... 50zł. Ogólnie największym problemem są sąsiedzi. Dzisiaj też pewnie sąsiad przyjdzie za moment z flaszką i guzik z roboty.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

#5

Post napisał: strikexp » 29 maja 2020, 17:17

Zależy skąd kolega jest i czy działa czysto hobbystycznie. W Warszawie dla hobbystów jest możliwość wynajęcia dostępu do maszyn.
Jednak to tylko gdy ma się samochód lub robi małe rzeczy zabierane w torbie.


andrejch2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 494
Rejestracja: 15 wrz 2019, 07:56

Re: Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

#6

Post napisał: andrejch2 » 29 maja 2020, 21:23

Wiecej zalezy od wynajmcy niz od sasiadow. Choc fakt z sasiadami trzeba zyc w zgodzie. Adamfx moglby sie wypowiedziec.


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Warsztat w garażu osiedlowym - opinie

#7

Post napisał: upadły_mnich » 31 maja 2020, 14:41

andrejch2 pisze:Wiecej zalezy od wynajmcy niz od sasiadow

Może i racja. Niektórzy nie chcą wynajmować na warsztat. Spotkałem się też z sytuacją, gdy wynajmujący nie życzył sobie palenia papierosów w garażu. Ja bym doradzał aby garaż kupić. W niektórych lokalizacjach to jest naprawdę niezła inwestycja
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”