gildemeister ctx 200

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

gildemeister ctx 200

#1

Post napisał: Zanixi » 07 lut 2020, 08:32

Pany jak działa odbiornik detali w tokarkach cnc? Czy po wpisaniu tego kodu jakiś stycznik się załączna czy co? Chciałbym dodać do naszej CTX odbiornik detali którego nie ma zainstalowanego i myślę jak by to ugryźć... robimy często małe detale z np mosiądzu czy alu i fajnie by było by coś je łapało :D.

Jaki kod w ogóle wywołuje otwarcie się chwytaka w maszynie która taki posiada?




lukaszbioly3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:26
Lokalizacja: Łętownia
Kontakt:

Re: gildemeister ctx 200

#2

Post napisał: lukaszbioly3 » 24 lut 2020, 18:17

U mnie jest m687 na HH
Wysuwa łapę w prawo otwiera odbiornik i obraca do wrzeciona . Później zamyka pokrywkę odcina detal który wpada do odbiornika. I zamyka łapę . Ale widziałem Ctxa który miał tylko obracany odbiornik bez przesuwu. Ale tamten nie miał sondy narzędzi a mój ma i może to dla tego.


adadi14
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2013, 18:45
Lokalizacja: Poznań

Re: gildemeister ctx 200

#3

Post napisał: adadi14 » 26 lut 2020, 11:27

Na hh będziesz miał problem jeśli nie masz wyprowadzonego sygnału z jakiegoś mkodu.
Zobacz na schemacie, czy masz wyprowadzony output pod łapkę, jeśli tak to jesteś w domu. Dasz jakiś przekaźnik na wyjściu i możesz dowolnie sterować włączając i wyłączając wyjście. Tylko problem może też być z czujnikami od tego separatora... Chyba, że czujniki stanu są wyłączone w sterowaniu.


Autor tematu
Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

Re: gildemeister ctx 200

#4

Post napisał: Zanixi » 07 maja 2020, 12:25

Ten temat narazie porzuciliśmy bo to nie aż tak ważne ale mam pytanie w innej kwestii:
czy do tej tokarki da się podłączyć podajnik pręta? Nie do końca wiem jak podajniki działają, ale zakładam, że mają jakiś czujnik końca pręta i to jest jedyna rzecz którą trzeba podłączyć do maszyny by badać stan tego czujnika, zgadza się?

W podprogramie 100099.ncs mamy zmienną: V{E1[1]=0} która zakłądam jest właśnie do takiego czujnika... jest gdzieś jakieś wyprowadzenie w maszynie pod to? Żeby badać stan czujnika z podajnika?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”