Gotujemy smacznie i prosto

smacznego

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 31
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#51

Post napisał: strikexp » 27 kwie 2020, 21:32

pitsa pisze:
27 kwie 2020, 20:59
kwarc pisze:dawaj co co pichcisz i nie wstydz sie

W warsztacie mam wielomiesięczny zapas sucharów, zgrzewkę mleka, rodzynki i coś tam jeszcze w surwiwalowej lodówce...
Ja w warunkach miejskich mam ograniczone możliwości magazynowania. Już z samego powodu że roczny zapas sucharów to jest około 250kg na osobę. Weź to w małym mieszkaniu upchaj, żeby się sąsiadowi sufit nie wygiął :D O 4 osobowej rodzinie to nawet nie ma co marzyć. Dlatego jako preppers zgromadziłem jeszcze przed koronawirusem około 30kg makaronu spaggeti. Z powodu jego minimalnej objętości. No i jeszcze cukru i ryżu miało być na 4-6 miesięcy. No ale tego niezbyt udało mi się nanieść. Ponieważ pojawił się koronawirus i zacząłem zbierać delikatesy typu ser grana padano, oliwa i czosnek suszony :D No i dobrej granulowanej herbaty mam zapas na kilka miesięcy :mrgreen:
Jak apokalipsa to trza mieć czym się zajadać. Nawet gin z tonikiem miałem. Ale już wychlałem :(



Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 15
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#52

Post napisał: kwarc » 27 kwie 2020, 21:40

skoro muza to cos dam ......
niech sie admini ucza co jest polska muza bo przyda im sie .......
tak wiec do glabow z administracji forumowej ,jesli chcecie sie podszyc pod Polaka to macie to .

oczywiscie teraz wszyscy beda wiedziec ze jak admin to daje to sciema idzie .
ale przynajmniej poznajcie dobra muze ...ty mialem przybluzgac ale nie przybluzgalem......

Dodane 1 minuta 39 sekundy:
strikexp pisze:
27 kwie 2020, 21:32
pitsa pisze:
27 kwie 2020, 20:59
kwarc pisze:dawaj co co pichcisz i nie wstydz sie

W warsztacie mam wielomiesięczny zapas sucharów, zgrzewkę mleka, rodzynki i coś tam jeszcze w surwiwalowej lodówce...
Ja w warunkach miejskich mam ograniczone możliwości magazynowania. Już z samego powodu że roczny zapas sucharów to jest około 250kg na osobę. Weź to w małym mieszkaniu upchaj, żeby się sąsiadowi sufit nie wygiął :D O 4 osobowej rodzinie to nawet nie ma co marzyć. Dlatego jako preppers zgromadziłem jeszcze przed koronawirusem około 30kg makaronu spaggeti. Z powodu jego minimalnej objętości. No i jeszcze cukru i ryżu miało być na 4-6 miesięcy. No ale tego niezbyt udało mi się nanieść. Ponieważ pojawił się koronawirus i zacząłem zbierać delikatesy typu ser grana padano, oliwa i czosnek suszony :D No i dobrej granulowanej herbaty mam zapas na kilka miesięcy :mrgreen:
Jak apokalipsa to trza mieć czym się zajadać. Nawet gin z tonikiem miałem. Ale już wychlałem :(
zle zidentyfikowales odpowiedz ......ja tego nie pisalem.

Dodane 2 minuty 52 sekundy:
============================================================
serio pisze ,dlugo tu na tym forum juz nie popisze ...........
=======================================================

Dodane 3 minuty 36 sekundy:
te admini uczcie sie ...puki tu jestem.


Dodane 3 minuty 47 sekundy:
=============================
ale dosc tego pierdzenia do adminow .
=====================================
chodzi mi po glowie bigos ......musze tylko zdobyc prawdziwie zakiszona kapuste co nie jest latwe......

Dodane 1 minuta 4 sekundy:
bo do dobrego bigosu kluczem jest kapusta ......


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 449
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#53

Post napisał: logopeda » 27 kwie 2020, 21:57

"serio pisze ,dlugo tu na tym forum juz nie popisze ..........."
a tam dzieciak Jesteś - przestań się "udzielać" na tym forum i tyle w temacie...nikt przecież za Tobą nie zapłacze. Powiem więcej nikogo to nie obchodzi.
tylko Ty sam jakoś nie możesz skończyć :) i prowadzisz do tego aby cię jak to opisałeś "głąby z administracji forumowej" wywalili za te wszystkie bzdury a wtedy ... ooo wtedy będziesz męczennikiem heh:).
Już któryś raz piszesz, że to koniec Twojego pisania na forum i co.. i gów..o.
Daj sobie i nam spokój i "kończ w końcu" to wszystko...


pavyan
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 754
Rejestracja: 12 paź 2018, 21:36

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#54

Post napisał: pavyan » 27 kwie 2020, 23:08

strikexp pisze:No i dobrej granulowanej herbaty mam zapas na kilka miesięcy

Hej, to jest herbaciany oksymoron :D
Pomogłem? Kliknij, proszę :-)


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#55

Post napisał: dance1 » 28 kwie 2020, 12:58

pitsa pisze:Tak wszystko tylko kupne? Swojego nie macie?


Mam mini warzywniak na ogrodzie, nawet kilka ziemniaków ;-) co prawda max na 5 obiadów ale zawsze to swojskie. :mrgreen:
Niestety na więcej czasu brak bo roboty nawet przy tym mini nie brakuje, za to wokół mnie kilka farm i w większości właśnie tam się zaopatruje, do marketu mi nie po drodze.
I don't like principles, I prefer prejudices


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 31
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#56

Post napisał: strikexp » 08 sie 2020, 21:07

Przypomniało mi się że był taki temat, to dorzucę kolejne udziwnienie które żrę ostatnio. Składniki z biedry:

- mielone mięso indycze, ewentualnie wołowe lub oba typy, tak z 100g na porcję, z kurczaka też wyjdzie choć delikatniejszy
- przyprawa do gyros - kamis
- czosnek np suszony bo mniej zabawy z nim
- zioła prowansalskie
- jogurt naturalny
- ogórki, pomidorki, sałata i inne warzywne głupoty np cebulka jak ktoś lubi, ja tam kupuje gotową sałatę z marchewką i innym badziewiem bo jak kupię całą to i tak połowę wywalam i na jedno wychodzi
- ostry paprykowy sos, i tu jest problem bo to ciężko kupić, ja używam sos jalapeno (Develey) i sos piri piri (limpol). Ale jak dodać do mięsa ostrej papryki to też przejdzie
- tortilla... przenna :mrgreen: z biedry, ale może być też własnej produkcji z jakiegoś przepisu, toć to kawałek ciasta z patelni , lub gotowy chleb pita
- opcjonalnie ser mozarella albo zwykły żółty choć mozarella dużo lepiej się topi

1. Do jogurtu naturalnego dodać czosnku, ziół prowansalskich i odstawić na godzinkę, na bogato można jakiejś cytryny jeszcze dodać i pieprzu
2. Mięso wpier... do miski, wlać trochę oleju, posypać przyprawą do gyros, dodać trochę czosnku jak ktoś lubi i ostrej papryki jak ktoś lubi ostro. Ja mieszam łyżką żeby nie brudzić łapy hehe
3. Wymieszać, odstawić do lodówki na 2h albo dodać więcej przypraw
4. Przygotować warzywka, niedużo ale trzeba przed smażeniem
5. Ze dwie łyżki mięsa wrzucić na patelnię na niezbyt ostry "płomień", podsmażyć z jednej strony aż się troszkę przypali(na patelni teflonowej trzeba dodać oleju). Potem z drugiej i od razu pociąć póki jeszcze w miarę miękkie.
6. Tortilla na talerz, na nią troszkę sera tak do 2/3 długości na samym środku. Na to wysypać gorące mięso w kawałkach i ułożyć też na 2/3 długości dość wąsko np 5cm szerokości. Posypać jeszcze serem troszkę na górze
7. Jak macie mikrofalówkę to na pół minuty do środka żeby ser się stopił za***iście.
8. Trochę tego jogurtu na mięso, ostry sos jak macie, ogóreczki, pomidorki i inne badziewie. Tylko nie za dużo bo nie zwiniecie.
9. No i na koniec najtrudniejsze, zawinąć trzeba. Najpierw z boku tak żeby całość owinąć. Potem dół zawijacie. A na koniec z drugiego boku. Dzięki temu od spodu nie będzie się mógł rozwinąć.

Normalnie to się to potem zapieka w grillu elektrycznym, ale ja tam wolę gorące mięso i chłodniejsze warzywka.
Próbujecie tego dania i stwierdzacie że emigranci mogą wy... ze swoim szajsem :D
Ostatnio zmieniony 08 sie 2020, 21:27 przez strikexp, łącznie zmieniany 2 razy.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#57

Post napisał: oprawcafotografii » 08 sie 2020, 21:20

Za przepis składający się z więcej niż trzech składników powinny być baty :)

q

Dodane 9 minuty 48 sekundy:
Dzięki za Rokiczankę! :)
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#58

Post napisał: CFA » 09 sie 2020, 08:59

O matko, ani smacznie, ani prosto - gotowaniem też trudno to nazwać. Raczej paszówka :-)


Dagmara148
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2019, 07:24

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#59

Post napisał: Dagmara148 » 09 paź 2020, 09:01

Haha zgadzam się :) tez myślę, że max trzy składniki :D ma być prosto! :D


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Gotujemy smacznie i prosto

#60

Post napisał: piromarek » 09 paź 2020, 09:27

No tak.
Sól, pieprz, kurczak.
Na pyry ( :-) ) miejsca zbrakło.
Skąd ten pomysł, że ma być prosto ?
Może, ale nie musi.

Albo to jest import z obcej kuchni albo preferują takie przepisy ludzie nie lubiący czy potrafiący gotować.

Nasza polska kuchnia jest pełna rozbudowanych przepisów.
Sam nieskomplikowany bigos. Co ? Niedobry ? Składników jednak więcej niż trzy.

Oczywiście nadmiar przypraw i czynności nie zawsze daje się odczuć w końcowym efekcie.
Jednak, pieczołowicie i pomysłowo przygotowane potrawa będzie się różniła od prostej posolonej surowej pieczarki.

Oczywiście nie ma co utrudniać i rozbudowywać potraw, które tego nie wymagają.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”