Ustawianie offsetu i wysokości noża mikroskopem USB.

Dyskusje dotyczące budowy amatorskich tokarek CNC lub modernizacji maszyn konwencjonalnych.

piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Ustawianie offsetu i wysokości noża mikroskopem USB.

#11

Post napisał: piromarek » 21 kwie 2020, 09:44

Zarombisty pomysł :-)

Mnie się podoba. Przy mojej ślepocie patent świetny.

Jeszcze tylko tablet do tego zamiast kompa by się przydał, na którym to oprogramowanie pójdzie, jeśli mamy zamiar na manualnej to ustawiać. Da radę odpalić coś podobnego na jakimś androidzie ?

Jakby kamerka patrzyła w kierunku wrzeciona ? Nie było by konieczności ruszania osią.
Czy się mylę i jednak jest błąd w takim rozumowaniu ? ( oczywiście do manualnej nie CNC )

Dasz linka do chińczyka ? Chyba sobie kupię taką kamerkę :-)


edit.
Ech doczytałem.
Są problemy z linuxem na tablet. Nawet intelowski.
Szkoda.
Trzeba jakoś inaczej. Może kamerka z monitorkiem ?
Bo podpinanie notebooka do każdego noża to kłopot.

Dodane 2 godziny 52 minuty 36 sekundy:
No nie trzeba już linka znalazłem na alli...
Jest tego od groma. Za nic w świecie nie mogę załapać czemu ceny są różne za to samo praktycznie. Nie kupowałem nigdy na ali wię może to kwestia sprzedawcy albo wysyłki ? Muszę poczytać.



Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7859
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ustawianie offsetu i wysokości noża mikroskopem USB.

#12

Post napisał: tuxcnc » 24 kwie 2020, 21:23

piromarek pisze:
21 kwie 2020, 09:44
Jeszcze tylko tablet do tego zamiast kompa by się przydał, na którym to oprogramowanie pójdzie, jeśli mamy zamiar na manualnej to ustawiać. Da radę odpalić coś podobnego na jakimś androidzie ?
Oczywiście użycie urządzenia na tokarce manualnej jak najbardziej ma sens, a na Androida jest potrzebne oprogramowanie, niestety fatalnej jakości, ale wystarczające.
Oczywiście tablet musi mieć gniazdo USB OTG, co niestety standardem nie jest. Samo istnienie gniazda nic nie znaczy, bo może mieć TYLKO funkcję ładowania jak w większości telefonów, albo może obsługiwać TYLKO wybrane funkcje, na przykład dostęp do plików.
Może być potrzebna przejściówka z małego gniazda na duże, groszowa sprawa ale bez tego nie da rady.
Na koniec oprogramowanie i jego ustawienie.
Ja użyłem aplikacji OTG View, kiepskiego i kapryśnego programu który ma tylko taką zaletę, że jest za darmo.
Niestety niczego lepszego do tej pory nie znalazłem. Jest tego sporo, ale wszystko do siebie podobne i działa tak samo, albo jeszcze gorzej. Program nie rozpoznaje prawidłowo rozdzielczości kamery i potrafi się zawiesić.
Jednak podstawową funkcjonalność posiada, a w rozdzielczości 320x240 też da się pracować.
Do wyświetlenia krzyża użyłem natomiast aplikacji Crosshair Hero i tutaj mam już mniej zastrzeżeń, a właściwie tylko jedno, że dostarczone z programem wzory krzyży nie nadają się do niczego. Na szczęście można wykonać własny wzór, a właściwie to program nakłada na ekran dowolny obraz w formacie PNG z przezroczystym tłem. Wykonanie takiego obrazka wykracza już jednak poza temat.
Dzisiaj podłączyłem mikroskop do tabletu i stwierdzam że da się na tym pracować.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amatorska Tokarka CNC”