Siemens 802 Lcy97

Zmiana wartości odjazdu przy gwintowaniu wewnetrznym

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

Siemens 802 Lcy97

#1

Post napisał: wieslawbarek » 19 kwie 2020, 19:28

Witam cykl gwintowania ma odjazd 2 milimetry przy gwintowaniu zewnętrznym nie ma problemu ale przy gwintowaniu wewnątrz to czasami trochę za dużo,Według instrukcji parametry cykli obróbkowych zaczynają sie powyżej 250no i mogę go zmienić czyli nie trzeba zadnego hasła dostępu np parametr 253 tam jest wartość 2 czyli tyle o ile odjędzie nóz ale po zmianie wartości na 0.5 i po włączeniu cyklu dalej jest 2 mm nie wiem czy to jest ten parametr ??i może trzeba zmiane wprowadzić przez wyłączenie sterowania




LABEL
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 03 maja 2013, 19:02
Lokalizacja: POLANDIA

Re: Siemens 802 Lcy97

#2

Post napisał: LABEL » 19 kwie 2020, 21:06

żeby to zmienić Trzeba wejść zapis cyklu i zmienić to w samym cyklu Ja tak zrobiłem ale procedura jest taka że trzeba zmienić cykl producenta co nie jest do końca prawidłowe i niektórzy to będą krytykować. I taki zmieniony cykl Trzeba wgrać z powrotem w sterownik na miejsce cyklu który tam jest będzie działać. Inaczej tego nie zrobisz sam też kiedyś miałem problem właśnie jak opisujesz z gwintowaniem otworów przy małych otworach trzeba stosować jednak gwintowniki. Mam nadzieję że będzie to pomocne jednak trzeba mieć trochę orientacji bo te cykle są skomplikowanymi strukturami matematycznymi.
Jeżeli chcę pomóc to nie dopatruj się w tym intrygi ......Label .


Autor tematu
wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Siemens 802 Lcy97

#3

Post napisał: wieslawbarek » 21 kwie 2020, 20:19

Dzieki za wyjasnienie myslałem że to trochę prostsze wielkiej tragedii nie ma zawsze można napisać to z G 33 ale trochę spieprzyli sprawę tu nie chodzi tylko o całkiem małe gwinty a tu akurat miałem gwint TR 20*4 trochę lewych i prawych

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”