Sterownie analogowe CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Herp
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:23
Lokalizacja: Rg

Sterownie analogowe CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion

#1

Post napisał: Herp » 10 kwie 2020, 13:46

Witam,

Kupiłem maszynę Maho 500, chciałbym wykopać stare sterowanie
i wpakować CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion, czy ktoś z was przerabiał maszynę na tym sterowaniu?
bo zastanawiam się też nad sterowaniem linux CNC Mesa 7i77 i nie wiem co wybrać, mesa wychodzi taniej.



Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Re: Sterownie analogowe CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion

#2

Post napisał: k-m-r1 » 10 kwie 2020, 16:07

Bierz to co jest dla Ciebie lepsze, Zaraz będzie 100 opinie jaki zły to jest Mach3 i odwrotnie.
Jak ktoś pracował to wybiera Mach3 jak nie to linux.
Co do przerabianie to sie po prostu przerabia nowe mocowania przewody szycie szafy zakres prac zależy co wywalasz co zostaje.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
Herp
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:23
Lokalizacja: Rg

Re: Sterownie analogowe CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion

#3

Post napisał: Herp » 10 kwie 2020, 20:41

No racja, tylko myślę o tym czy mach3 sobie poradzi z tą skrzynią biegów, bo na razie odpaliłem to fabryczne philips 432,
żeby zaobserwować jak się serwo zachowuje przy zmianie biegów.

Dla mnie lepszy jest mach3 z nim zacząłem przygodę, w sumie do dwóch maszyn instalowałem, jedno macro skopiowałem...
to można powiedzieć ,że jak zainstaluję pierwszy raz linuxa to będę na tym samym etapie:)

Chodzi mi o to, czy ktoś to może już robił na Machu i analogach, jakbym to widział to było by mi raźniej, bo z kolei tych
linuxiorzy którzy przerobili frezarkę maho jest sporo, i jakoś mam wrażenie ,że tam więcej można. Chyba, że w machu nikt tak nie
eksperymentuję...

No i cena Mesa jest o połowę tańsza niż CSMIO...


atlc
Posty w temacie: 1

Re: Sterownie analogowe CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion

#4

Post napisał: atlc » 10 kwie 2020, 21:59

Jedno i drugie obsłuży skrzynie biegów.
Jak robisz to hobbystycznie możesz kierować się ceną, jak robisz to żeby zarabiać, bierz to co szybciej odpalisz.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Re: Sterownie analogowe CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion

#5

Post napisał: k-m-r1 » 11 kwie 2020, 10:39

Tak było to robione.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

Awatar użytkownika

josef.peška
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2020, 13:31

Re: Sterownie analogowe CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion

#6

Post napisał: josef.peška » 22 lip 2020, 13:50

Witajcie ludzie

Myślę o tej samej odbudowie, co Herp. Mam Maho Mh 600e z Philips 432. Wszystko działa, ale ma małą pamięć około 11kb :( . Chciałem tam umieścić CSMIO / IP-A, ale producent napisał mi :( :

Napędy: silniki komutatorowe prądu stałego napędzane magnesami trwałymi i prostownikami sterowanymi tyrystorami

Jeśli myślisz o modernizacji tej maszyny, przygotuj się na wymianę serwonapędów na nowe.

Serwonapędy tyrystorowe powodują bardzo duże problemy, chodzi o silne zakłócenia i ich małą czułość.
....
Więc teraz nie wiem, czy wejść i spróbować. Jeśli naprawdę nie dostajesz drugich serwomotorów ...

Jak tam Herp? Czy zdecydował się na przebudowę asysty CSMIO / IP-A?
W przeciwnym razie, jeśli ktoś szukał konwersji na MESA, oto link do pracy licencjackiej, która dotyczy konwersji na Linux CNC :wink: .

https://www.vutbr.cz/studenti/zav-prace ... id_redir=1Retrofit Maho MH Linux CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”