Rysunek w Inkscape -> Autocad -> Inventor

Tutaj prosze umieszczać rysunki, kody i inne prace, które można wykonać na maszynie CNC

Autor tematu
mapcel
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:03

Rysunek w Inkscape -> Autocad -> Inventor

#1

Post napisał: mapcel » 25 mar 2020, 16:31

Witam, zacząłem bawić się w programie Inkscape i pojawił się problem. Zrobiłem sobie zewnętrzny obrys krawędzi ze zdjęcia dzieląc go na poszczególne fragmenty, ale łącząc oddzielne linie ze sobą.

W programie łączenie wygląda następująco:
Obrazek

Po eksporcie do .dxf nie wszystkie linie są połączone ze sobą, jednak łączę je ręcznie i eksportuję do .dwg:
Obrazek

Inventor wyrzuca następujące błędy:
Obrazek

Tworzył ktoś w podobny sposób i jest w stanie udzielić rad w jaki sposób rysować w Inkscape, aby później nie mieć problemów po eksporcie? Korzystam w funkcji "Pióro". Jak rysowałem kształty jako jeden obiekt nie było problemów po eksporcie, mogłem wyciągnąć geometrię.




vikingpl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2015, 15:23
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rysunek w Inkscape -> Autocad -> Inventor

#2

Post napisał: vikingpl » 07 kwie 2020, 19:03

Cześć.

Z tego co ja się orientuję w grafice wektorowej, to tak wyglądające końce odcinków nie są ze sobą połączone (stykają się w tym samym miejscu węzłami). Poprawnie wyglądające połączenie odcinków wygląda jak poniżej. Górny prawy róg obrazka to nie połączone węzły (tak jak u Ciebie). Dolny lewy, to poprawnie złączone odcinki.

Obrazek

Jak widać połączone odcinki tworzą jedną linię (brak wycięcia na załamaniu).

Po zaznaczeniu obu odcinków musisz użyć narzędzia "Edycja węzłów" Obrazek z lewego menu, a potem z górnej belki wybrać "połącz zaznaczone węzły" Obrazek.

Wtedy dopiero odcinki utworzą jedną linię. Nie powinno być po takim zabiegu, problemu z dalszą edycją w CAD lub Inventorze.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „DXF, NC, HPGL, itp”