Jaka frezarka CNC w konkretnym budżecie i potrzebach?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Valthol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2020, 20:52

Jaka frezarka CNC w konkretnym budżecie i potrzebach?

#1

Post napisał: Valthol » 20 mar 2020, 21:09

Dzień dobry! Szukałem tematu, który mógłby być podwieszony i prezentowałby najlepsze/najbardziej polecana rozwiązania w konkretnych przedziałach cenowych jednak niestety takiego nie znalazłem. Nie jestem też pewien, czy to dobry dział, ale trochę szukałem odpowiedniego :)

Chciałbym w przyszłości zakupić Frezarkę CNC - będzie to mój pierwszy zakup, jednak chcę kupić możliwie dobrze, ponieważ ma ona tylko na początku spełniać zadanie hobbystyczne, a w miarę szybko rozszerzyć zakres moich usług profesjonalnych. Zdaję sobie sprawę z ogromu rzeczy do nauki i jak najbardziej na to liczę :) Mam drukarki 3D i prowadzę działalność z nimi związaną. Projektowanie 3D nie jest mi obce, obsługa maszyn również, ale kupując drukarki kierowałem się tym, że potrzebuję urządzeń, które działają, a nie takich, przy których trzeba cały czas majsterkować i poprawiać fabrykę. Tym samym kieruję się wybierając CNC - nie jestem przekonany do własnych projektów, do ulepszania frezarki, ciągłych testów. Średnio podchodzę do drukowania połowy elementów w 3D i składania reszty CNC z elementów kupnych - ma być to markowy, gotowy do działania sprzęt. (nie mówię, że budowa własnych projektów nie jest najlepszą i dającą najwięcej wiedzy).

Do tej pory główne źródło mojej wiedzy to niestety USA. Dlaczego niestety? Okazuje się, że tych sprzętów w EU nie ma, a wysyłka kosztuje jeszcze raz tyle. Budżet o jakim myślę to - pierwszy przedział do 10 000 (preferowany!!). Drugi przedział do 20 000.

Co widziałem do tej pory -
X-Carve i Shapeoko XXL - w budżecie do 10k fajnie te maszyny wyglądają i na recenzjach robią robotę
Axiom AR4/6/8 (używają jej OnTheTools na Fejsie - tworzą mega fajne filmiki :) ) - budżet do 20k

Czego w ogóle szukać w Polsce, co warto kupić, gdzie?

Od czego zacząć?

Chciałbym obrabiać drewno, aluminium i plastik z możliwie największą przestrzenią roboczą, czyli pewnie okolice 800x800mm.

Dzięki!



Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaka frezarka CNC w konkretnym budżecie i potrzebach?

#2

Post napisał: TOP67 » 20 mar 2020, 21:32

Valthol pisze:
20 mar 2020, 21:09
Budżet o jakim myślę to - pierwszy przedział do 10 000 (preferowany!!). Drugi przedział do 20 000.

Chciałbym obrabiać drewno, aluminium i plastik z możliwie największą przestrzenią roboczą, czyli pewnie okolice 800x800mm.
To na pewno w PLN?

Z ciekawości obejrzałem sobie przykład obróbki aluminium

https://youtu.be/9gEKUr3IHRo

Jak myślisz o aluminium, to koniecznie znajdź działającą maszynę i potestuj. Albo na początek kup coś dużo mniejszego.


gohu
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 02 sty 2016, 17:39
Lokalizacja: Jawor/Lubin

Re: Jaka frezarka CNC w konkretnym budżecie i potrzebach?

#3

Post napisał: gohu » 20 mar 2020, 21:50

Miałem X Carve w starszej wersji i dodatkowo składałem nowszą a Shapeoko to to samo tak naprawdę. A i tak byś musiał to złożyć samemu chyba że mają już złożone. Szczerze to bardziej jednak polecam abyś spróbował zbudować coś własnego np. Openbuilds. W necie inspiracji od wuja i jeszcze trochę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”