Mach3 Użycie wyjścia Z Dir, zamiast Output 1. Możliwe?

W jaki sposób skonfigurować Mach3, aby podmienić te sygnały?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Mach3 Użycie wyjścia Z Dir, zamiast Output 1. Możliwe?

#1

Post napisał: dharok123 » 17 mar 2020, 21:41

Myślę, że nie jednej osobie przyda się taka informacja, gdy sterowanie maszyny padnie w niespodziewanym momencie i trzeba, awaryjnie przykombinować :mrgreen:

Moja sytuacja wygląda tak. Mam płytę główną na której padły wszystkie wyjścia OUTPUT. Cały czas są aktywne i nie reagują na komendy z Mach3. Ewidentnie padły. Używałem jednego OUTPUT dla załączania tuby lasera.

Plan jest taki, żeby pomimo awarii uratować sytuację i zastąpić w jakiś sposób sygnał OUTPUT 1, który jest mi potrzebny do załączenia lasera.

Podpiąłem przekaźnik do nieużywanego portu Z Dir, oraz 5V. Po naciśnięciu "Z down" przekaźnik się załącza.

Tak więc wyjściowo "Z dir" to mój awaryjny Output 1

Teraz najważniejsze pytanie jak w Mach3 przekombinować, żeby sygnał OUTPUT 1, poszedł na Z Dir?
Czy to poprzez konfigurację w "motor outputs", itp.
Czy może w Postprocesorze dokonać takich wpisów, żeby w m300 ominąć ten problem i maszyna zadziałała.

Może coś z M3 i M5, żeby przy M3 załączać jazdę "Z down", a przy M5 Zatrzymywało "Z down" To by rozwiązywało problem

Jestem otwarty na rady i pomysły.

Dla Was może to prosta sprawa. Dla mnie dzisiejsze wyzwanie, aby uratować dwa dni pracy podczas czekania na nową płytę główną, oraz doświadczenie na przyszłość.

P.S

Płyta jaką używam to czerwona RnR Motion USB 4 osie.




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mach3 Użycie wyjścia Z Dir, zamiast Output 1. Możliwe?

#2

Post napisał: zibi » 18 mar 2020, 07:28

zamiana pinów od DIR Z i OUT nie pomaga? https://www.google.pl/search?q=mach+3+p ... emSyMY_-uM
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mach3 Użycie wyjścia Z Dir, zamiast Output 1. Możliwe?

#3

Post napisał: dharok123 » 18 mar 2020, 16:41

zibi pisze:
18 mar 2020, 07:28
zamiana pinów od DIR Z i OUT nie pomaga? https://www.google.pl/search?q=mach+3+p ... emSyMY_-uM
Taka była pierwsza myśl. Niestety nie działa pomimo wielu kombinacji.

Dodane 1 godzina 49 minuty 52 sekundy:
Jeszcze dziś spróbuję na funkcjach plazmy. W Input THC spróbuję podejść to od strony sygnałów. THC będzie się aktywowało tylko po M3 i z sygnałów jakie mu zapodam przez cały czas cięcia będzie narzucał korektę wysokości THC Down co załączy mój przekaźnik. To powinno się udać.


Zulugula
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2015, 10:43
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Mach3 Użycie wyjścia Z Dir, zamiast Output 1. Możliwe?

#4

Post napisał: Zulugula » 19 mar 2020, 17:48

Ja mam w prostym ploterku z laserem ok 2W laser na Z DIR, generuje gcode jak dla frezarki z bardzo szybkim ruchem ok 0,1mm "zagłębienia"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”