Tani TB6600

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7870
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Tani TB6600

#1

Post napisał: tuxcnc » 14 mar 2020, 13:55

Czy ktoś używał takiego sterownika ?
Obrazek
Obrazek
Chodzi dokładnie o TEN model, nie o podobne wizualnie ale zbudowane na TB6560, które często są oferowane jako TB6600, ale oprócz tego samego producenta nic ich ze sobą nie łączy.
Nawiasem mówiąc łatwo je odróżnić po tym, że TB6600 NIE MA mikrokroku 32.
Pytam, bo taki sterownik można kupić na Aliexpress już za 20 PLN z wysyłką.
Dotychczas używałem i bardzo sobie chwalę te sterowniki :
Obrazek
One są bez wątpienia lepsze, bo mają obudowę,ustawianie prądu silnika przełącznikami i większy radiator, niestety trzeba za nie zapłacić co najmniej dwa razy tyle.
Jest też trochę inaczej rozwiązane wejście, w droższym transoptory są wyprowadzone osobno, w tańszym plus wszystkich wejść jest połączony do jednego zacisku.
Szczególnie o ten radiator mi chodzi, czy w tym tańszym modelu wyrabia przy maksymalnym prądzie.
No bo jeśli ma działać tak samo, to po co przepłacać ?



Awatar użytkownika

gothye
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 134
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:18
Lokalizacja: Płock

Re: Tani TB6600

#2

Post napisał: gothye » 14 mar 2020, 14:03

Miałem te sterowniki z 1 zdjęcia zasilałem 36V przy prądzie 4A jak sterowniki były zamontowane w sposób pionowy (żebra radiatora również) nie potrzebne było chłodzenie wentylatorem (delikatnie) więc sterownik się nie wyłączał (zab. termiczne) ogólnie na początek sterownik dobry do zabawy i testów


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4146
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tani TB6600

#3

Post napisał: Steryd » 14 mar 2020, 14:15

Przy tych w obudowie placisz chyba za aluminium, bo w środku siedzi jakieś straszne dziadostwo. Jak zamontowalem do slma to co po miesiącu musialem zmieniac. Okazało się że oprócz radiatora siedzi tam tylko drajwer w obodowie qfp i przy prądzie rzędu 4A się po prostu gotuje. Jak już zużyłem zapas, to założyłem taki jak na pierwszym obrazku. Też jest tam sam drajwer, ale ma porządne nóżki i póki co juz ponad rok śmiga.
Można?
Morzna!!!

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7870
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tani TB6600

#4

Post napisał: tuxcnc » 14 mar 2020, 15:56

Steryd pisze:
14 mar 2020, 14:15
Okazało się że oprócz radiatora siedzi tam tylko drajwer w obodowie qfp i przy prądzie rzędu 4A się po prostu gotuje. Jak już zużyłem zapas, to założyłem taki jak na pierwszym obrazku. Też jest tam sam drajwer, ale ma porządne nóżki i póki co juz ponad rok śmiga.
Pisałem to wielokrotnie i nie mam ochoty znowu się powtarzać, ale chyba muszę ...
TB6600 to jest oznaczenie UKŁADU SCALONEGO, konkretnie Toshiba TB6600HG. Układ jest dobrej jakości i jak na coś co kosztuje 10 PLN działa rewelacyjnie.
Obrazek
Natomiast dla Chińczyków TB6600 znaczy tyle co sterownik silnika krokowego i pod tą nazwą sprzedają DOWOLNIE WSZYSTKO. W szczególności nie bardzo udany poprzednik TB6560, albo inny badziew.
OBYDWA sterowniki które przedstawiłem w pierwszym wpisie to są ORYGINALNE Toshiba TB6600HG, tylko reszta jest trochę inaczej wykonana.
Temat jest WYŁĄCZNIE o sterownikach na układzie scalonym Toshiba TB6600HG, jeśli ktoś chce rozmawiać o innych, to niech założy nowy wątek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”