Wykonanie nowego sterowania do piły UKS300

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Wysram
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2020, 16:13

Wykonanie nowego sterowania do piły UKS300

#1

Post napisał: Wysram » 27 lut 2020, 17:38

Witam,
proszę mi przybliżyć za jakie mniej więcej pieniądze można wykonać takie sterowanie. Opiszę problem.
Mam maszynę do cięcia drewna w poprzek (cięcia z długości) firmowa; Jrion UKS300, panel sterujący jest zepsuty i nikt nie może go naprawić. Pomyślałem o wykonaniu innego. Zasada działania jego jest taka. Po wpisaniu na panelu odpowiedniej długości czy wielu jednakowych długości silnik przesuwa podajnik który popycha materiał o tę wartość i piła tnie. Jest to w systemie automatyczny. Można też wstawić jednostkowe inne wymiary i będzie tak przesuwany materiał i cięty. Piła ma cały system mechaniczny sprawny; długa listwa zębata, silnik oraz encoder i jeszcze jakieś hamulce elektromagnetyczne (chyba bo dochodzą do nich dwa przewody). Jeśli coś można jeszcze z tego wycisnąć to byłoby dobrze. Zamieszczam zdjęcia. Będzie mi ktoś łaskaw pomóc lub kogoś wskazać kto może to zrobić i za ile?.





za pomoc z góry dziękuję.



Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7859
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wykonanie nowego sterowania do piły UKS300

#2

Post napisał: tuxcnc » 27 lut 2020, 18:23

Teoretycznie to wystarczy jakieś Arduino Due, albo nawet STM32, czyli sama elektronika powinna się zamknąć w kwocie rzędu 100, no może 200 zł.
Natomiast biorąc pod uwagę konieczność napisania programu, dojazdu, uruchomienia projektu, no to wyjdzie sporo drożej ...
Z problemem powinien sobie poradzić student albo doświadczony elektronik-amator.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”