Nośność prowadnic liniowych Rollon

Jak obliczyć nośność prowadnic liniowych

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
Wysram
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2020, 16:13

Nośność prowadnic liniowych Rollon

#1

Post napisał: Wysram » 27 lut 2020, 17:14

Witam,
jestem tu nowy, więc jeśli coś żle napisałem to sory.
Mam taki problem z dobraniem prowadnic liniowych do robionej frezarki jako przystawki do maszyny cnc.
Mam prowadnice firmy Rollon: typu SN43 - 2 szt. i TLC28 też dwie. Oczywiście jest katalog podający wszystkie dane, pobrałem i znam.
Ale w moim przypadku to problem z inności zastosowania prowadnic. W większości przypadków wózki są ruchome a u mnie nie.
Chciałbym zrobić wysuwaną frezarkę na tych prowadnicach ale w układzie sztywnego wózka. Prowadnice mają długość 1040mm a wysuwają się na 700-750mm. W przypadku prowadnicy TLC28 - wózek mam dł 140mm a SN43 ma 210mm. Na końcu prowadnicy będzie silnik w układzie poziomym i spory frez fi 350mm/100mm. Sądzę że waga silnika i frezu to będzie jakieś 35kg. I teraz pytanie; jakie prowadnicę zastosować. Solidniejsze SN43 czy wystarczy TLC28. A nadmienię że myślałem o dwóch prowadnicach. Reasumując jakie może być maksymalne obciążenie na końcu prowadnicy jeśli mamy tam 35kg wagi. Chyba jeszcze wejdą siły skręcające i inne związane z obróbką drewna. Dla ułatwienia sprawy dorzucam dane prowadnic i wózków.
Czy ktoś może mi pomóc???????????
Bardzo będę wdzięczny.
Darek.





Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”