Wyrazy w programach.

Dyskusje dotyczące maszyn grupy Homag, Weeke

Autor tematu
baksik28
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:31

Wyrazy w programach.

#1

Post napisał: baksik28 » 18 lut 2020, 14:37

Dzień dobry. Mam na imię Damian i pracuje na BHX 500. Jest to w miarę nowa maszyna w naszej firmie i mało kto wie co ona wogóle potrafi. Na szkoleniu mieliśmy tylko te rzeczy które nam potrzebne czyli tworzenie programów w woodwop do wiercenia elementów do składania mebli. Maszyna posiada dwa frezy, górny i dolny. Pracowałem wcześniej na starszej cnc i coś tam kojarzę i tak chciałem stworzyć program gdzie byłoby można frezować w drewnie litery. Sam metoda prób i błędów nauczyłem się działać frezem w zakresie okręgów czy to prostych, łuków itp. Ale. Za. Nic nie wiem jak " pisac" czy trzeba to najpierw zrobić w jakimś zewnetrznym programie? Jest jakiś poradnik?
No i czy np. mogę sobie na laptopie stworzyć pragram a później go wgrać?
Dziękuję i pozdrawiam




meler
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 29 kwie 2016, 03:55
Lokalizacja: iława

Re: Wyrazy w programach.

#2

Post napisał: meler » 19 lut 2020, 10:15

Podstawową kwestia. Jaka wersja woodwopa jest na maszynie ?


Autor tematu
baksik28
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:31

Re: Wyrazy w programach.

#3

Post napisał: baksik28 » 20 lut 2020, 00:06

Wersja 7.1


meler
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 29 kwie 2016, 03:55
Lokalizacja: iława

Re: Wyrazy w programach.

#4

Post napisał: meler » 20 lut 2020, 08:14

Masz takie opcje.
Na maszynie powinieneś mieć program WoodType. Służy on do zamiany tekstu na wielolinie. Jeśli jest dostępny to odpalisz go przerz woodwopa - menu dodatki - pozostałe aplikacje. Tam sobie wpisujesz i ustawiasz interesujący Cię tekst i czcionkę, formatujesz i zapisujesz plik ply w katalogu ml4. Potem w woodwopie masz funkcje Frezowanie wielolinii. Tam będziesz miał możliwość wyboru zapisanego przez Ciebie pliku

Druga opcja to użyć zewnętrznego programu np. Fusion 360, narysować i opisać obróbki i wygenerować gotowy mpr z programem. Do Fusiona dostępny jest post dla Homaga. Znajdziesz go tu https://cam.autodesk.com/hsmposts . Trzeba pamiętać, że program należy najpierw skonfigurować - np. dodajac odpowiednie narzędzia o takich samych numerach.

Trzecia opcja to narysowanie teksu w CAD-ie i import pliku DXF ( o ile jest aktywny import dxf w WW)


Autor tematu
baksik28
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:31

Re: Wyrazy w programach.

#5

Post napisał: baksik28 » 20 lut 2020, 13:35

Dzięki za odpowiedź, pokombinuje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Homag, Weeke”