Przyłbica samościemniająca do 500zł.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

herflik-00
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2017, 08:42
Lokalizacja: DDZ

#11

Post napisał: herflik-00 » 28 wrz 2017, 20:20

Hej
qbus1981 pisze: czego w przypadku spawania paru godzin tygodniowo można nie zauważyć i zniszczyć sobie wzrok.
Nie chce wyrokować, bo nie mam pewności że to na 100/% wina maski, ale po kilku latach używania maski z chińskim filtrem ( maska w okolicach 300zł) przyszedł czas na okulary.
Aby spać spokojnie że sprawa się nie pogorszy przeszedłem na maski pasywne.
Kupiłem Esab Eco Arc II i nie zastanawiam się czy za jakiś czas nie będę musiał zmienić okularów.

Jeszcze szkło atermiczne sobie sprawię i zapominam o automatach.

pozdrawiam



Tagi:


Djbakus
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 04 mar 2016, 17:53
Lokalizacja: Szprotawa

#12

Post napisał: Djbakus » 19 paź 2017, 09:06

qbus1981 pisze:Czy w tym esabie baterie są wymienne ?
Jeśli nie jak długo wytrzymują ?

nie wiem... :O

Ale coś mi mówili, że same się ładują od łuki. Mi nie padły jeszcze od nowości. mam ją już ok 5miesięcy...

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#13

Post napisał: RomanJ4 » 19 paź 2017, 19:28

J mam maskę Speedglasa już kilka lat i baterie trzymają..
pozdrawiam,
Roman


docencik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2013, 12:37
Lokalizacja: pomorskie

#14

Post napisał: docencik » 27 paź 2017, 13:53

Cześć,
mam Warrior Tech-a i po 2 dużych butlach argonu i jednej co2 bateria mi padła.
Moduł maski wygląda na nierozbieralny, ale da się. Bateria jest zgrzana punktowo ze stykami i trzeba ciut wysiłku żeby ją wyskrobać.
Używam jej do Tig-a DC i mag-a.
Spawam różnie, kilka godzin dziennie lub parę minut tygodniowo. Wzrok jakoś drastycznie nie osłabł. Bardziej od monitora :grin:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#15

Post napisał: RomanJ4 » 27 paź 2017, 14:33

docencik pisze:bateria mi padła.
Nie wiadomo ile maska przeleżała po magazynach od producenta do nabywcy (a wilgotny klimat też swoje robi), a ile przeleżały same baterie przed wmontowaniem do maski to już w ogóle niewiadoma, dlatego nieraz padają zaraz po użyciu... :sad:
pozdrawiam,
Roman


pawel250
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:09

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#16

Post napisał: pawel250 » 31 sty 2020, 10:12

Czy możecie na swoich maskach zrobić test z lampą błyskową aparatu fotograficznego ? Moja tania maska nie wykrywa błysku i zastanawiam się czy taki np esab czy speedglass byłby lepszy pod tym względem.


tstiller
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2020, 21:20

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#17

Post napisał: tstiller » 01 lut 2020, 00:27

Ja dość długo używam Esab Warriot Tech-a i myślałem, że jest na prawdę spoko. Ale ostatnio kupiłem Lincolna Viking 3350 i różnica jest kolosalna. Lincoln na filtr w klasie 1/1/1/1 i na dodatek true-color. Niestety cenowo wystaje poza założony budżet - ale może warto dozbierać i mieć problem z głowy? Jedno mogę CI powiedzieć. Już nie będę chciał używać tego taniego Esaba. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jak dobrze chcesz chronić swój wzrok - ja bym nie zaryzykował z drogim chińczykiem. Oczy puki co nie odrastają :(


andrzejk
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 158
Rejestracja: 18 sty 2009, 15:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#18

Post napisał: andrzejk » 01 lut 2020, 11:45

Temat stary ale podzielę się moim doświadczeniem.
Mam jakąś chińską maskę niby z górnej półki. Ma 2 czujniki i bla bla bla... Przy spawaniu MMA daje radę idealnie ale przy spawaniu migomatem niestety po 10 minutach spawania oczy bolą. Do migomatu używam zwykłej przyłbicy. Przypuszczam że na migu jest za słaby łuk i maska reaguje z opóźnieniem.
Zaznaczam że na MMA mogę spawać i kilka godzin i jest ok.


pawel250
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:09

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#19

Post napisał: pawel250 » 08 lut 2020, 23:05

Udało mi się przetestować kilka przylbic samosciemniających pod kątem czasu reakcji. Do testu użyłem telefonu LG G4 który ma wbudowanym laserem lub diodę IR która się aktywuje przy właczeniu latarki. Test polegał na zasłonięciu obu diód przesłoną i szybkim odsłonięciu ich z zachowaniem równoległego położenia przesłony aby odsłonięcie obu diód nastąpiło w tym samym czasie. Dioda IR powoduje załączenie maski a dioda światła widzialnego symuluje łuk.

Silver lub inna nazwa to welder fantasy
Obrazek
Polecana na kanale pirana na youtubie. Byłem przekonany że z względu na 4 sensory będzie ok.
Czas reakcji wedlug producenta tylko 1/10000s. Z pewnością nie spełnia deklaracji. Był zauważalny błysk zanim maska zareagowała. Z plusów, mocowanie na głowie bardzo wygodne, maska nie ma tendencji do opadania.

D610
Obrazek
Czas reakcji 1/30000ms. I całkiem możliwe że spełnia. Widać jedynie małe mignięcie które w zupełności nie oślepia. Dużo lepiej niż poprzednia maska. Maska raczej niezbyt wygodna i łatwo opada. Skręcenie śrub nie pomaga.
Zauważyłem pewien defekt, przy słabszym ściemnieniu widać jak maska pulsuje z częstotliwoscią na oko 10Hz. Myślałem że maska jest wadliwa ale przetestowałem też Esab Warrior i tam był identyczny efekt.

Esab warrior
Maska najdroższa z testowanych. Jest wygodna i parametry spełnia raczej. Przy teście widać lekkie mignięcie lub nawet wcale. Niestety maska mruga nie wiem czy jest to wada czy może tak być powinno.

Esab A20
Nie wiem dlaczego ale nigdzie poza Julą tej maski nie mogę znaleźć.
Działa tak samo dobrze jak Esab Warrior z tym żę nie mruga. W ślepym teście nie rozróżniłbym ich biorąc pod uwagę tylko czas reakcji i jakość obrazu. Dość wygodna, nie opada, dobrze trzyma pozycje. Jeśli miałbym wybierać to dla moich zastosowań nie warto dopłacać do Esab Warrior. W specyfikacji napisali że czas reakcji to 1/3000. W moim teście bije na głowę te wszystkie chinczyki które piszą 1/10000 więc wydaje mi się że Esab podaje rzeczywiste parametry a nie nadmuchane.

Planuje jeszcze potestować Magnum Turbo Truecolor, jeśli będzie lipa to kupuje Esab A20.

Na koniec informuję że mimo że kompletnie nie znam się na maskach i spawaniu. Miga kupiłem tydzień temu a w całym życiu wyspawałem jakieś 30 szt elektrod 6013. Takie mam doświadczenie. Z zawodu elektronik-programista.


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Przyłbica samościemniająca do 500zł.

#20

Post napisał: dasza77 » 08 lut 2020, 23:11

Niedawno w castoramie kupiłem maskę Bester z elektroniką Lincoln za ok. 250 zł.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”