POMOCY Sinumerik 808D Restart z wyłączeniem alarmu

Alarm 700023 przy kalibracji narzędzia

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
nadrules1984
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2015, 17:13
Lokalizacja: Poznań

POMOCY Sinumerik 808D Restart z wyłączeniem alarmu

#1

Post napisał: nadrules1984 » 08 lut 2020, 15:59

Witam,

Właśnie odebraliśmy nową tokarkę Cormak ze Sterownikiem Siemens 808D

Nie mam doświadczenia z tokarami CNC i jest to pierwsza maszyna.

Podczas robienia pierwszego elementu w założeniu z wałka drewnianego pojawił się błąd 700023.

"The program is incorrect.
The programmed tool position number is larger than the maximum tool position number.
PLC information PLC address: DB1600.DBX2.7Subroutine: MAIN (OB1)Remedy
Check the content of the part program, and edit the program according to the actual number of tools created."


Generalnie maszyna miała już zadeklarowane kilka narzędzi więc zamocowałem nóż w uchwyt numer 2 i nadałem mu numer 9 na liście narzędzi.

Błąd pojawił się już na samym początku, po wcisnięciu -> Machine -> T,M,S i zadeklarowłem numer 9 (myślałem ze chodzi o numer toola) a pewnie chodziło o numer uchwytu czyli pewnie w tym przypadku 2.

Dodałem predkość wrzeciona i M3 i dałem Cycle Start. Wtedy też pojawił się błąd 700023 i włączył się alarm i nic nie mogę zrobić.

Wyłączałem i wyłączałem tokarkę, ale nie pomaga błąd wciąż występuje. Przycisk Cancel Alarm nic nie robi. Edycja numeru narzędzia albo jego usnięcie jest niemożliwe gdyż wyskakuje komunikat o ty iż narzędzie jest w użytku.

Czy jest jakiś prosty sposób na usunięcie tego alarmu ? Czy da się jakoś zrestartować maszynę tak aby nie wczytywała stanu programu przed restartem?


Ogromnie dziękuję za pomoc.



Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”