siłownik pneumatyczny zasilany olejem??

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

siłownik pneumatyczny zasilany olejem??

#1

Post napisał: viper » 04 lut 2020, 15:36

Witajcie,

Mam taki pytanie, czy uszczelnienia siłownika pneumatycznego kompaktowego mogą pracować na oleju hydraulicznym zamiast na powietrzu?? :roll:
może ktoś przerabiała temat??

Ciśnienie oleju oczywiście max 10bar

nie pytajcie dlaczego i po co :lol: po prostu taki mam i jak znalazł pasuje mi do czegoś z hydrauliką :mrgreen:



Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: siłownik pneumatyczny zasilany olejem??

#2

Post napisał: Tomciowoj » 13 lut 2020, 20:43

Miałem kiedyś dwa siłowniki obrotowe pracujące w parze. Potrzebowałem płynniej regulować prędkość obrotu, tzn, miała być równa w całym zakresie. Zalałem jednego olejem hydraulicznym, połączyłem komory przez dławik i pracuje bez problemu kilka lat. Siłowniku są przygotowane do kontaktu z olejem, przecież stosuje się smarownice powietrza.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1238
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: siłownik pneumatyczny zasilany olejem??

#3

Post napisał: bear » 15 lut 2020, 09:33

Pewnie kwestia siłownika, nie każdy będzie chciał tak pracować. Ja kiedyś również zamieniłem hydrauliczny na pneumatyczny w honownicy i pracuje już tak prawie 10 lat.


IHaveNoIdea
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: siłownik pneumatyczny zasilany olejem??

#4

Post napisał: IHaveNoIdea » 26 lut 2020, 10:05

Niedawno konsultowałem podobny temat z kolegą, który w pneumatyce siedzi całe swoje dorosłe życie (a w tym roku odchodzi na emeryturę) i nie widział przeciwwskazań (o ile oczywiście pracujemy przy małych ciśnieniach).
Trzeba oczywiście założyć, ze taki siłownik nie nada się potem już do stosowania w pneumatyce (jak już raz zaczniemy smarować siłownik, to powinniśmy się tego trzymać, bo późniejszy kontakt zaolejonych uszczelnień z powietrzem im nie służy).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”