Przebudowa drukarki ANET

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Przebudowa drukarki ANET

#1

Post napisał: strikexp » 31 sty 2020, 23:34

Panowie, chciałem sobie kupić pierwszą drukarkę 3D. Zwykłą taniznę ponieważ precyzyjne rzeczy to się taniej robi na tokarkach i frezarkach.
Tylko tak się zastanawiam nad moimi potrzebami. Na początek pole robocze 22x22cm czy coś koło tego wystarczą. Ale w przyszłości pasowałoby zmienić ramę na coś sztywniejszego i od razu większego.
Czy ktoś przerabiał takie powiększanie tej drukarki? Wystarczy w niej zmienić parametry przestrzeni roboczej czy to jakieś zamknięte wynalazki?
Z jednej strony chce mieć taniego gotowca, z drugiej nie chciałbym kupić czegoś co potem wywalać całości.

Ciekawy jestem jakie stoły są dostępne dla takich drukarek. Drukarka do mieszkania więc najchętniej w przyszłości dopasowałbym ją do szafy czy szafki kuchennej (około 500x750mm). No chyba że waga byłaby ponad 50kg :mrgreen:



Awatar użytkownika

ishi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 181
Rejestracja: 24 gru 2015, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebudowa drukarki ANET

#2

Post napisał: ishi » 01 lut 2020, 00:15

Daj spokój z Anetami A6/A8 te akrylowe ramy to jest !@#%@$ dramat! Wiem bo miałem.

Na początek celuj w coś na profilach Ender 3 lub Alfawise U30.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebudowa drukarki ANET

#3

Post napisał: strikexp » 01 lut 2020, 15:39

Jestem tego świadomy. Ale to jak na razie i tak ma być hobby. Docelowo chciałbym zamówić dedykowaną pod moje możliwości magazynowania - ramę frezowaną/ciętą w aluminium. Tylko już wtedy nie chciałbym się bawić w szukanie głowicy, elektroniki itd A już na pewno nie chciałbym się głowić jak to przeprogramować.

Wczoraj wpadł mi też w oko model oparty chyba o ANET, o nazwie LUME+. Spodobał mi się ponieważ jest z giętej stalowej blachy (raczej lepsze niż akryl) i przychodzi złożona w skrzyni. Tylko nadal się zastanawiam czy przy zmianie ramy można łatwo przeprogramować wymiary osi. Byłbym wdzięczny za informację jak to się robi w tym wynalazku.


Zerknąłem na te Twoje propozycje, cenowo ta sama półka. Tylko niepokoi mnie że obie mają prowadzenie na jakichś rolkach :shock:
Je można przeprogramować na większą ramę?

Awatar użytkownika

ishi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 181
Rejestracja: 24 gru 2015, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebudowa drukarki ANET

#4

Post napisał: ishi » 01 lut 2020, 17:48

Większość drukarek typu RepRap mozna przeprogramować. I większość płyt/kontrolerów pozwala na zmianę softu. Obecnie chyba najpopularniejszym otwartym softem jest Marlin. W nim możesz dowolnie parametryzować maszynę w tym wymiary pola roboczego.

Zarówno anety, endery, i wielewiele innych ma fabryczne oprogramowanie właśnie bazujące na Marlinie.

Te rolki to system V-Slot OpenBuilds https://openbuildspartstore.com/v-slota/
I jeżeli chcesz zmieniać wymiary konstrukcji to właśnie konstrukcja na profilach jest najłatwiejsza do tego. W zależności od układu wymieniasz od 1 do 4 profili na dłuższe i zmienia Ci się dana oś. Lume musiałbyś chyba pociąć kątówką :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”