TB6600 + Mineba 17 problem

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
mariul_7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2019, 19:49

TB6600 + Mineba 17 problem

#1

Post napisał: mariul_7 » 19 sty 2020, 18:33

Witam!
Mam problem z ustawieniem silnika krokowego 17PM-K940-P7VS z chińską podróbka sterownika tb6600. Silnik sprzedawany na allegro jako nema 17 1.5A. Wydaje mi się że roblem polega na tym że nie potrafię ustawić Dip swichy na sterowniku. Tabelka nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Na parametrach wybranych metodą prób i błędów udało mi się zakręcić silnikiem lecz wydając jedno polecenie kilka razy po kolei silnik stratuje w różne strony bez jakiejś reguły. Poza tym potrafi zmieniać kierunek podczas ciągłej pracy teoretycznie w jednym kierunku. Raz po zakończeniu polecenia blokuje oś a kolejnym razem można go swobodnie obracać. (silnik NEMA 23 udało się ustawić).
Czy ma ktoś jakiś pomysł albo poprawną tabelkę z ustawieniami takiego chińskiego sterownika? Albo może ktoś przerabiał problem, bądź ma maszynę na zestawie chiński silnik nema 17 i chiński tb6600 i podałby ustawienie dip swichy dla próby?

poniżej zdjęcia zestawu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TB6600 + Mineba 17 problem

#2

Post napisał: TOP67 » 19 sty 2020, 19:29

Nie widać zdjęć.
Sprawdzałeś uzwojenia silnika? Nie wszystkie mają je wyprowadzone identycznie. Czasami są na krzyż.


Autor tematu
mariul_7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2019, 19:49

Re: TB6600 + Mineba 17 problem

#3

Post napisał: mariul_7 » 19 sty 2020, 22:07

TOP67 pisze:
19 sty 2020, 19:29
Nie widać zdjęć.
Sprawdzałeś uzwojenia silnika? Nie wszystkie mają je wyprowadzone identycznie. Czasami są na krzyż.
Dzieki TOP67 !
Naprowadziłeś mnie na problem. Nie mierzyłem miernikiem tego konkretnego silnika tylko założyłem w ciemno że jest taki jak pozostałe. Nie dość że ma inny układ wtyczki to jeszcze w transporcie musiał uderzyć w coś bo się płytka złamała i pękły dwie ścieżki. Po polutowaniu (połączeniu) ścieżek wszystko działa.
Pozdrowienia i szacunek za pomoc. :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”