TUJ 50 schemat elektryczny

Brak podtrzymania przekaznika

Jeśli szukasz schematu urządzenia - napisz

Autor tematu
DZIURA666
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2016, 12:24
Lokalizacja: Jaworzno

TUJ 50 schemat elektryczny

#1

Post napisał: DZIURA666 » 03 sty 2020, 19:27

Witam kilka lat temu kupiłem tokarkę uniwersalną TUJ 50 (nie tuj 50M) i w związku z ograniczonym miejscem na jej umieszczenie szafa sterownicza umieszczona z tyłu maszyny została przeniesiona na ścianę dla lepszego dostępu,przewody przedłużone i wpięte zgodnie z oryginałem. Podczas przenoszenia warsztatu miały być opisane przy pomocy drukarki do naklejek odpięte od szafy i wpięte w odpowiedniej kolejności do szafy,
Po przetransportowaniu maszyny.
Niestety podczas transportu jedna z naklejek spadła z przewodu,elektryk stwierdził że odnalazł ją i widniał na niej numer 42,po wpięciu wszystkich opisanych przewodów na swoje miejsca po załączeniu głównego włącznika od razu załączyła się pompka chłodziwa,przy naciskaniu czeonego wyłącza się a po puszczeniu znów rusza.
Oświetlenie w maszynie działa prawidłowo.
I bieg w silniku działa prawidłowo.
Na II biegu po puszczeniu przycisku silnik zatrzymuje się.
Po odłączeniu przewodu "42" pompa chłodziwa przestaje pracować.
Maszyna nie pracowała przed przeprowadzką przez jakiś czas.
W DTR którą otrzymałem od sprzedawcy brak schematów elektrycznych układu sterowania przekaznikami.
W celu lokalizacji usterki proszę posiadaczy tego modelu o udostępnienie schematu elektrycznego w możliwie przystępnej cenie lub podzieleniem się informacjami na temat problemów w elektryce o ile istnieją.
P.S. przepraszam jeżeli niewłaściwie dobrałem dział lub problem już zaistniał u kogoś ale to pierwszy post na tym forum i chciał bym aby sprawy poTOCZYły się do przodu dlatego będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Tomasz Dziurdzikowski.




ghul666
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Re: TUJ 50 schemat elektryczny

#2

Post napisał: ghul666 » 07 sty 2020, 19:16

Witam...
Niestety nic nie pomogę ale mam do kolegi pytanie...
Właśnie kupiłem taką tokarkę i jestem na etapie jej odbioru – wyboru przewoźnika z HDS-em. Czy może kolega wie jaki jest ciężar tej wersji TUJ-a, niestety nie mam żadnej DTR-ki - moja maszyna ma 1,5 m długości toczenia...


Grzegorz53
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 572
Rejestracja: 30 gru 2009, 23:21
Lokalizacja: W-wa

Re: TUJ 50 schemat elektryczny

#3

Post napisał: Grzegorz53 » 12 sty 2020, 01:14

Witam, jeśli schematy nadal potrzebne, to podaj adres maila na PW.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Schematu”