Sterownik serwa DC z enkoderem po CANOpen

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

Sterownik serwa DC z enkoderem po CANOpen

#1

Post napisał: mitek » 26 gru 2019, 02:20

Cześć
Mamy oklejarke krawędzi w której są malutkie silniki DC 24v z enkoderem wszystko sterowane jest z płyty jak na fotce. Niestety nie mogę znaleźć producenta a producent maszyny drogo to wycenia. Prawdopodobnie to jakaś typowa produkcja bo w maszynie z 2012 i 2016 jest taka sama.
Chyba że jest ktoś z okolic Krakowa kto podejmie się naprawy. Sterownik jest połączony z ekranem po can open

Obrazek

(Przepraszam że wrzucam post ponownie ale do poprzedniego nie udało mi się dodać fotki tak więc proszę o usunięcie dublera)


Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D


gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sterownik serwa DC z enkoderem po CANOpen

#2

Post napisał: gozdd » 26 gru 2019, 07:22

Co się dzieje z tym sterownikiem, jakie błędy pokazuje?

Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

Re: Sterownik serwa DC z enkoderem po CANOpen

#3

Post napisał: mitek » 26 gru 2019, 10:31

Dostaje informacje że silniki są zablokowane (podobno na podstawie pomiaru prądu)
Płytę czasowo zastąpiłam inna (z podobnej maszyny) i wszystko działa Oki więc nie jest to problem mechaniczny a dokładnie tej płytki.
Wczesniej miałem podobny problem z taka płytką ale tam były kondensatory wyrosniete i ich wymiana pomogla (na zasilaniu płytki a objaw był taki sam). Tu natomiast kondensatory wyglądają Oki... No chyba że wymieniać profilaktycznie.
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”