Stały posuw dla dla ruchu po zbiorze punktów

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
mens26
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 10 lut 2007, 19:32
Lokalizacja: rajcza

#11

Post napisał: mens26 » 05 kwie 2008, 19:00

to jest szlifierka z profilowaniem ciągłym wiec korekcje G41 i G42 są tu wykluczone ponieważ wielkość ściernicy zmienia sie w trakcje obróbki nie potrzebuje czytać o interpolacji kołowej bo to nie jest dla mnie nowość użyłem około 6 znanych mi interpolacji i żadna z nich nie działa

[ Dodano: 2008-04-05, 19:02 ]
Jackow pisze:więc to jest wiertarka a nie frezarka , osie x.y służą tylko do najazdów na punkt a z działa jedynie z posówem

Kto mówi o frezarce to jest szlifierka CNC

[ Dodano: 2008-04-05, 19:07 ]
skoti pisze:Kolego takie rzeczy się pisze bo wlasnie to ma znaczenie . Domyślnie jest zalaczona interpolacja pomiędzy osiami X i Y . Do przelaczania płaszczyzny gdzie ma się odbywać interpolacja sluza funkcje G17 dla XY , G18 dla XZ oraz G19 dla YZ . Zobacz tutaj :
http://masters.ckp.pl/plecyk/cnc_sinumerik840.htm
Nie mają znaczenie dla mnie jest oczywiste ze korzystam z G18 i definiuje to na początku programu nie potrzebuje porad na temat interpolacji kołowej chyba źle sie rozumiemy pisze ze spróbowałem wszystkie interpolacje które są dostępne dla sinumerika i nie działa wiec za porady w tym stylu dziękuje

Moje pytanie brzmi czy jest funkcja która umożliwi przejście przez cały zbiór punktów z stałym posuwem



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#12

Post napisał: skoti » 05 kwie 2008, 19:29

Nie wiem z kad bierze się twoje oburzenie .To nie jest forum dla wrozbitow i tu jeśli się chce otrzymać rzeczowa odpowiedz trzeba pisać konkretnie . Wystarczyło te informacje które podales w tym poście napisać w pierwszym . Byłoby wiadomo o co chodzi a tak to stracilismy swoj czas na rady ktore okazaly sie niepotrzebne .

[ Dodano: 2008-04-05, 19:30 ]
mens26 pisze:dla mnie jest oczywiste ze korzystam z G18 i definiuje to na początku programu
Dla ciebie to moze jest oczywiste ale zaloze sie ze dla 90 procent ludzi zajmujacych sie cnc juz nie .
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2008, 21:14 przez skoti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#13

Post napisał: gelo » 05 kwie 2008, 20:31

No wiec robisz te luki za pomoca krotkich odcinkow prostych? Bo oprocz wyszydzania ze wskazowek, ktore staramy Ci sie podsunac, nie ulatwiasz zadania i nie odpowiadasz.
Moje pytanie brzmi czy jest funkcja która umożliwi przejście przez cały zbiór punktów z stałym posuwem
No wiec odpowiedz brzmi: G64......, ktore u ciebie nie dziala :mrgreen: .
Nie masz interpolacji, nie masz G64... Masz tylko full wypas 840D! z funkcjami G1 i G0?
Piszesz, ze sprobowales wszystkie interpolacje jakie znasz... I znowu ponawiam pytanie: Co mowi maszyna, jak probujesz uzyc G2 lub G3?

Skoro to jest szlifierka CNC i ma conajmniej 2 osie sterowane to musi jakos interpolowac luki? Jak to robiles do tej pory? Jak sie nazywa maszyna?

Pozdrawiam
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Jackow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2007, 13:06
Lokalizacja: POMORZE

#14

Post napisał: Jackow » 06 kwie 2008, 13:17

w szlifierce łuki robi się profilując kamień szlifierski


Autor tematu
mens26
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 10 lut 2007, 19:32
Lokalizacja: rajcza

#15

Post napisał: mens26 » 06 kwie 2008, 17:56

Jackow pisze:w szlifierce łuki robi się profilując kamień szlifierski
profiluje sie kamień w celu uzyskania odpowiednich dokładności nie ma to nic wspólnego z robieniem luków

[ Dodano: 2008-04-06, 18:03 ]
gelo pisze:No wiec robisz te luki za pomoca krotkich odcinkow prostych? Bo oprocz wyszydzania ze wskazowek, ktore staramy Ci sie podsunac, nie ulatwiasz zadania i nie odpowiadasz.
Moje pytanie brzmi czy jest funkcja która umożliwi przejście przez cały zbiór punktów z stałym posuwem
No wiec odpowiedz brzmi: G64......, ktore u ciebie nie dziala :mrgreen: .
Nie masz interpolacji, nie masz G64... Masz tylko full wypas 840D! z funkcjami G1 i G0?
Piszesz, ze sprobowales wszystkie interpolacje jakie znasz... I znowu ponawiam pytanie: Co mowi maszyna, jak probujesz uzyc G2 lub G3?

Skoro to jest szlifierka CNC i ma conajmniej 2 osie sterowane to musi jakos interpolowac luki? Jak to robiles do tej pory? Jak sie nazywa maszyna?

Pozdrawiam

problem w tym ze nie ma żadnego komunikatu o błędzie maszyna porostu nie działa włoskie gówno

[ Dodano: 2008-04-06, 18:08 ]
skoti pisze:Nie wiem z kad bierze się twoje oburzenie .To nie jest forum dla wrozbitow i tu jeśli się chce otrzymać rzeczowa odpowiedz trzeba pisać konkretnie . Wystarczyło te informacje które podales w tym poście napisać w pierwszym . Byłoby wiadomo o co chodzi a tak to stracilismy swoj czas na rady ktore okazaly sie niepotrzebne .

[ Dodano: 2008-04-05, 19:30 ]
mens26 pisze:dla mnie jest oczywiste ze korzystam z G18 i definiuje to na początku programu
Dla ciebie to moze jest oczywiste ale zaloze sie ze dla 90 procent ludzi zajmujacych sie cnc juz nie .

nie jestem oburzony tylko moje pytanie nie brzmiało jak zrobić interpolacje tylko jak wykonać ze stałym posuwem zbiór punktów chodzi miło tylko o funkcje taką ja np G64 wg mnie nie ma znaczenia typ maszyny ani co na niej wykonuje jeżeli ktoś robił coś takiego na frezarce czy tokarce i zdało to egzamin to byłbym wdzięczny za informacje
Dziękuje za wszystkie posty :wink:

[ Dodano: 2008-04-16, 21:43 ]
oki zamykamy temat

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”