Uchwyt na tulejki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Bearing
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 135
Rejestracja: 19 sie 2018, 11:03

Re: Uchwyt na tulejki

#11

Post napisał: Bearing » 11 lis 2019, 12:46

Sprawa wygląda tak, że założyłem ten uchwyt na tarcze zabierakowa z idealnym zerowym biciem na czole i na średnicy zamka ciasno spasowanego i uchwyt na stozku pod tulejki miał 2 setki bicia. Na powierzchniach czołowych też po pół setki do setki. Rozebralem go całkiem i usunąłem zadziory bo trochę ich było przy otworach. Założyłem z powrotem ale bez zmian- bicie na stozku zostało a osiowe zmalały praktycznie do zera. Zjechalem delikatnie ze średnicą zamka żeby luźniej wszedł uchwyt i wszedł luźno, skręciłem śruby ustawiłem młotkiem bicie i zakrecilem śruby na "amen".
Bicia na stozku uchwytu nie ma ale czy takie rozwiązanie ma rację bytu? Chodzi mi o luźny zamek. Nie przesunie mi się uchwyt podczas pracy? Po skręceniu śrub testowałem młotkiem i niby już nie dało się zmienić bicia uchwytu pomimo mocnych uderzeń więc wydaje mi się że powinno być okej. Co uważacie na ten temat?



Awatar użytkownika

maszynista1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 386
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uchwyt na tulejki

#12

Post napisał: maszynista1 » 11 lis 2019, 18:19

Jak nie będzie kolizji to uchwyt się raczej nie przesunie skoro młotkowanie go nie przesunęło.


Autor tematu
Bearing
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 135
Rejestracja: 19 sie 2018, 11:03

Re: Uchwyt na tulejki

#13

Post napisał: Bearing » 11 lis 2019, 20:23

No i w sumie to w trakcie toczenia nie występują raczej żadne uderzenia tylko ciągle obciążenie a przy max fi 28 raczej też nie będę zbierał 5mm na stronę także może to zda egzamin :), dopiero teraz obejrzałem dokładniej film podeslany przez Romana i tam ten Pan też zrobił luźny zabierak żeby ustawiać bicie :) przyjdą tulejki to się okaże jak to wyszło :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”