Producenta AGD

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Producenta AGD

#11

Post napisał: strikexp » 08 lis 2019, 18:10

Ja niedawno kupowałem co prawda samą pralkę i lodówkę ale szukałem porady u... serwisantów. No i jeśli chodzi o lodówki to jeden syf, dwa lata gwarancji masz i potem licz na szczęście. Z wyjątkiem Miele oczywiście, no ale za ich sprzęt kupisz 3 zwykłe... Więc warte zachodu tylko tam gdzie masz ich kilka i możesz czekać na naprawę w razie czego (jest opłacalna przez wiele lat).
Ostatecznie kupiłem jakiegoś energooszczędnego i cichutkiego Indesit. Na początku była za***ista ponieważ prawie nie było jej słychać. No ale ostatnio coś się chyba w niej przelewa i jakby głośniej chodzi...
Przy zakupie lodówki warto więc patrzeć na energooszczędność ponieważ to pracuje cały czas i dość sporo rocznie zżera.

Natomiast pralkę kupiłem Amica daw 6103 lsw, ponieważ podobno Amica coś tam mają z bębnem jeszcze robione porządnie. Pokrętło na transoptorach, nie do zajebania użytkowaniem. Jak nie padnie sterownik to możliwe że pożyje z 5 lat. Na razie działa rok bez problemu. No ale przy jednej osobie to słabe zużycie.




andrzejk
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 158
Rejestracja: 18 sty 2009, 15:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Producenta AGD

#12

Post napisał: andrzejk » 08 lis 2019, 19:50

Ja do Amica się zrazilem. 12 lat temu kupiliśmy do domu komplet agd bez lodówki z tej firmy, bo polskie. Pralka padła miesiąc po gwarancji, puścił uszczelniacz łożyska. Naprawa przez serwis nieoplacalna. Łożysko i siemering wymieniłem sam. Tym razem wytrzymał 3 lata. Więc jakiś feler konstrukcyjny musiał być. Piekarnik - wentylator od termoobiegu padł po jakiś 4 latach. Nie naprawiłem. Dało się używać, bez. Zmywarka około 6 lat wytrzymała. Najdłużej wytrzymała płyta gazowa. 12 lat, ale tam nie za bardzo ma się co popsuć. Oczywiście oznaczenia na pokrętła H zeszły szybko.

Teraz przerzuciłem się na Boscha. Dla czego? Dla tego że po ostatecznej awarii pralki kupiliśmy coś z B.. I wytrzymała 2 dzieci. Działa, oznaczenia się nie wytarły.
Moja mama jak pogrzebala starą pralkę (Amica ale starszy i chyba lepszy model niż moja) kupiła za namową Beko ale model z 5 letnią gwarancją. Działa 7 rok.


Autor tematu
poStaremu
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 30 sty 2017, 15:04
Lokalizacja: West

Re: Producenta AGD

#13

Post napisał: poStaremu » 09 lis 2019, 00:01

Miele z oczywistych względów niestety odpada. Z tego co widzę to co ludzi to opinii, nie ma tak, żeby była zgodność co do tego że sprzęt A jest bezawaryjny a B już nie. Chyba trzeba kupić co jest i liczyć na to, że nie padnie od razu po gwarancji.


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Producenta AGD

#14

Post napisał: orion32 » 09 lis 2019, 11:12

Miałem pralkę Zanussi. Służyła18 lat, ale kosztowała wtedy 3 moje pensje. Po niej kupiłem Mastercoka, kosztowała jedną pensję, a służyła ponad 5 lat. Wsumie na jedno wychodzi.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Producenta AGD

#15

Post napisał: HUD » 09 lis 2019, 19:15

Pralka LG działa już 7 lat używana co dziennie, lodówka LG 3 lata i działa, zmywarka Bosch intensywnego użytkowania 13 lat, następna tej samej marki.
Pozdrawiam Krzysztof G.


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Producenta AGD

#16

Post napisał: orion32 » 09 lis 2019, 21:24

Następna 13 lat nie podziała.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Producenta AGD

#17

Post napisał: Avalyah » 09 lis 2019, 22:06

poStaremu pisze:Chyba trzeba kupić co jest i liczyć na to, że nie padnie od razu po gwarancji.

Trochę jak z małymi chińskimi tokarkami :P

Obstawiam, że modele z dłuższą gwarancją mają większe szanse, bo trudniej im wycelować, żeby się zepsuła po 5 latach niż po 2.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Producenta AGD

#18

Post napisał: strikexp » 09 lis 2019, 22:18

Niezupełnie, elektronikę ciągle podłączoną do prądu o trwałości X robi się po prostu według karty katalogowej jakiegoś elementu :D
Gorzej z usterkami mechanicznymi. Ale i tam można zrobić odpowiednie testy wytrzymałościowe. Szczególnie jak dziennie ma się przychód rzędu 100 tysięcy lub nawet miliona $$$.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”