Piła taśmowa - różnice dostawców

mnogość dostawców a jednak mizerność typów

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Piła taśmowa - różnice dostawców

#11

Post napisał: piromarek » 08 lis 2019, 11:54

Ło matko ! :-)

Rozmawiałem z handlowcem, Importera Marki znanej :-).

Dzizas, chyba mam uczulenie na ten bełkot marketingowy:

- proszę uwierzyć , sprzęt kupujemy z niemieckiej fabryki gdzie jest produkowany , tam nie ma żadnego wyginania korpusu, to są odlewy z żeliwa sferoidalnego ...
- ale widzę że Państwa konstrukcja wygląda identycznie jak konkurencji ?
- wie pan , jest kilka wzorów wykorzystywanych na Świecie i my też produkujemy zgodnie z takim wzorem,
- no ale właściwie te korpusy są takie same. Odlewacie sami takie same części jak chińczyk ? To wygląda tak samo jak chiński sprzęt.
- wie pan , może jakieś komponenty Niemcy sprowadzają z Chin , ale montowane to jest na miejscu i sprawdzane dokładnie. Łożyska dobrej jakości, wszystko dobrze działa. Nie mieliśmy wiele reklamacji. Nasz sprzęt jest trochę droższy, ale za tym idzie wyższa jakość ...

Ja cie, bo uwierzę ...

Brrr... :-)

Ale przynajmniej Pan uprzejmy i nie opryskliwy.




strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piła taśmowa - różnice dostawców

#12

Post napisał: strikexp » 08 lis 2019, 13:58

W Niemczech to jest rozładowywane z kontenerów bo taniej niż w Polsce :D :D :D
Skoro już przyznał że nie jest pewny skąd pochodzą odlewy. To trzeba było zapytać, skąd w takim razie pewność że to jest żeliwo sferoidalne :D

Nie ma to jak pewna firma z Podlasia. Zośkę mi przysłali w skrzyni z chińskimi napisami i portami załadunku i rozładunku :mrgreen:


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Piła taśmowa - różnice dostawców

#13

Post napisał: FTW » 08 lis 2019, 15:19

Nie wiem czy to coś pomoże, ale w firmie gdzie pracowałem mieli trochę sprzętu "marki" Holzmann tj. tokarkę, wiertarko-frezarkę i chyba piłę. Być może dali jakoś się wybili spośród innych dostawców - nie wiem, nie pytałem. W innym warsztacie widziałem piłę "marki" Stiler.

Sam mam piłę niemal identyczną z tymi za ok. 1500 zł ale marki Dedra. Jest w domu już z 15 lat i śmiga. W zeszłym roku padło koło zębate w przekładni, to udało mi się ściągnąć nowe z Czech za 200 zł i tnie nadal. A kupowałem to do czeskiej piły o takim samym wyglądzie. Tyle mogę powiedzieć z doświadczenia :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”