Bullmer, Lectra, Kuris

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

wsza_18
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2014, 09:48
Lokalizacja: Polska

#71

Post napisał: wsza_18 » 05 sie 2014, 11:42

No własnie pisałem do Lectry i mogą mi zaktualizować język przy okazji serwisu ale ja nie będe potrzebował serwisu, pliku raczej mi nie wyślą;/ program razem z komputerem i digitalizerem był odkupiony z Niemieckiego przedsiębiorstwa także nie był kupiony w Polsce i myślę że jest legalny, a dlaczego jak z zagranicy to nielegalny?




vestiarius
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2013, 23:00
Lokalizacja: Polska

#72

Post napisał: vestiarius » 06 sie 2014, 14:13

Nie o to chodzi że nie legalny.
Miałem taki przypadek że Lectra z Warszawy nie chciała w niczym pomóc bo program nie był kupiony u nich więc udałem się do innej firmy i tam bez zadnego halo .
Dziwne to było


wsza_18
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2014, 09:48
Lokalizacja: Polska

#73

Post napisał: wsza_18 » 13 wrz 2014, 03:24

Mam jeszcze pytanie do użytkowników Diamino, ponieważ na szkoleniu miałem dostępną opcje w narzędziach: "Analogiczna wymiana wariantu" i była to bardzo fajna opcja szybkiej zamiany, natomiast w firmie mam wyłączoną tą opcje i chciałbym się dowiedzieć czy to kwestia ustawień, okrojonej wersji, czy może należy dokupić tą opcje??


vestiarius
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2013, 23:00
Lokalizacja: Polska

#74

Post napisał: vestiarius » 16 wrz 2014, 12:52

To musisz miec chyba okrojoną wersję. Nie wiem czy będzie się tobie opłacac dokupic ta opcję ale najlepiej jest się zapytac ile takie cos kosztuje , może do starszej wersji nie będzie takie drogie.


wsza_18
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2014, 09:48
Lokalizacja: Polska

#75

Post napisał: wsza_18 » 30 sty 2015, 19:58

Witam. Odświeże temat kolejnym pytaniem, a mianowicie pracuje na programie Lectra Formaris, robię szablony oraz znacze strefy do wycinania w skórze po czym gotowego MDL-a wysyłam do firmy która używa patternEXPERT Systemtechnik. Sprawdzają mi tego MDL-a w tym programie i odsyłają wszystkie warianty w pliku PDF, wtedy ja mogę sobie zobaczy jak wyglądają strefy i czy formatki są dobrego rozmiaru. W tym PDF-ie zobrazowane jest jak te strefy i formatki widzi cutter. Chciałbym się dowiedziec czy jest jakiś inny program którym sam mógłbym sobie kontrolowac te formatki i nadane strefy? Proszę tylko o nazwy.


Gośka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2015, 19:59
Lokalizacja: łódź

lectra diamino 7

#76

Post napisał: Gośka » 10 kwie 2015, 20:06

witam - przyznam sie że po raz pierszy jestem na tym forum wiec z góry przepraszam jeśli coś pomieszałam.
mam ogromną prośbę czy może ktoś z Państwa ma instrukcje po polsku czy angielsku do diamino 7? pracowaliśmy na wersji 5 a ta jest zupełnie inna niż 7
będe ogromnie wdzięczna za pomoc.
serdecznie pozdrawiam Go.


sychu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2007, 12:06
Lokalizacja: świebodzin

Spolszczenia softu w Lectra 2500 Vector

#77

Post napisał: sychu » 20 kwie 2015, 19:04

Witam forumowiczów.
Mam pytanie właśnie dotyczące spolszczenia tej wersji cuttera, a dokładnie programu do obsługi Graphic Pilot ver. 4.0C2
Wiem, że to starsza wersja, więc pytanie czy w ogóle jest możliwość jej spolszczenia.
Obecnie posiadana wersja językowa to niemiecki.
Jeśli ktoś z szanownych użytkowników forum wie coś na ten temat lub może udzielić rad, wskazówek lub pomocy...będę ogromnie wdzięczny.
Pozdrawiam


vestiarius
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2013, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: lectra diamino 7

#78

Post napisał: vestiarius » 20 maja 2015, 23:03

Gośka pisze:witam - przyznam sie że po raz pierszy jestem na tym forum wiec z góry przepraszam jeśli coś pomieszałam.
mam ogromną prośbę czy może ktoś z Państwa ma instrukcje po polsku czy angielsku do diamino 7? pracowaliśmy na wersji 5 a ta jest zupełnie inna niż 7
będe ogromnie wdzięczna za pomoc.
serdecznie pozdrawiam Go.
Chyba chodzi koleżance o Diamono 6 bo taka jest najnowsza

i przyłączam się do prośby chętnie przygarnę instrukcje do diamino 5 lub 6 i Modaris 6 lub 7


wsza_18
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2014, 09:48
Lokalizacja: Polska

#79

Post napisał: wsza_18 » 26 maja 2015, 19:18

Trochę cierpliwości już nad tym pracuje.


jarek0010
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2019, 14:02

Re: Bullmer, Lectra, Kuris

#80

Post napisał: jarek0010 » 29 paź 2019, 14:07

Witam. Mam problem raczej techniczny. Posiadam cutter bullmer cnc 5002. Od jakiegoś czasu krojac materiały, jadąc jednym ciągiem, zajezdza o grubość noża za daleko, ale jeśli się zatrzymuje podnosi i wbija się to już idealnie w punkt. Soft sprawdzony i ustawienia są ok. Narazie zmieniam zakładki ale mało co pomaga. Ktoś coś?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”