Szukam Plotera Laserowego

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Giker
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2019, 21:24

Szukam Plotera Laserowego

#1

Post napisał: Giker » 24 wrz 2019, 21:44

Witam serdecznie, po raz pierwszy na tym forum.

Na wstępnie chciałem powiedzieć, że w tym temacie jestem naprawdę świeży chociaż plany o kupnie takiej maszyny mam od dawien dawna. Sytuacja z mojej branży się zmienia i muszę poszerzyć swoją ofertę.

Interesuje mnie wycinanie małych elementów ze sklejki - więc przyzwoita dokładność by się zdała
Grawerowanie w szkle - coś jak butelki kubki i grawerowanie na płaskich szybach.

I raczej to będzie podstawa, inne zadania to pewnie dla zabawy, zlecenia też mnie nie interesują bo i tak mam co robić.
Dlatego liczy się cena urządzenia. Uwielbiam rzeczy które nie psują się bez ostrzeżenia w najmniej oczekiwanym momencie.

Z tego co pobieżnie zdążyłem się do edukować na temat tych maszyn to są tylko 2 kategorie - chińczyk i reszta z ceną x5 lub więcej.
A ja chciał bym coś średniej półki z plusem :lol: .

Naprawdę miłe były by jakieś propozycje sprzętu - kwota do 30k
Zdaje sobie sprawę z tego, że dużo osób przede mną zadało to pytanie, ale... z tematów które przeczytałem nie wiele się dowiedziałem... poza nazwami
Trotec, GCC (ciężko o informacje cenową i polską dystrybucję) i polskimi markami... przed którymi wszyscy wystrzegają jak przed ogniem.

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowaniem tym tematem :oops:




lancer2000
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:14
Lokalizacja: Żory

Re: Szukam Plotera Laserowego

#2

Post napisał: lancer2000 » 24 wrz 2019, 23:05

Trotec, GCC (ciężko o informacje cenową i polską dystrybucję) i polskimi markami... przed którymi wszyscy wystrzegają jak przed ogniem.
Tego akurat nie mogę zrozumieć, czemu niby wystrzegają. Od 10 lat pracuję na chińczyku, poza 3 krotną wymianą tuby, luster i soczewki jest OK. Drugi chińczyk, który sprowadziłem tak samo,wszystko działa bez zarzutu. Cena dużo niższa niż markowe plotery, cięcie praktycznie bez porównania, grawerunek wiadomo znacznie lepszy przy markowych laserach, ale mi wystarcza grawerowanie znaków 1,5mm, mniejszych nie potrzebuję wykonywać.

Pozdro


Autor tematu
Giker
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2019, 21:24

Re: Szukam Plotera Laserowego

#3

Post napisał: Giker » 25 wrz 2019, 07:29

lancer2000 pisze:
24 wrz 2019, 23:05
Trotec, GCC (ciężko o informacje cenową i polską dystrybucję) i polskimi markami... przed którymi wszyscy wystrzegają jak przed ogniem.
Tego akurat nie mogę zrozumieć, czemu niby wystrzegają. Od 10 lat pracuję na chińczyku, poza 3 krotną wymianą tuby, luster i soczewki jest OK. Drugi chińczyk, który sprowadziłem tak samo,wszystko działa bez zarzutu. Cena dużo niższa niż markowe plotery, cięcie praktycznie bez porównania, grawerunek wiadomo znacznie lepszy przy markowych laserach, ale mi wystarcza grawerowanie znaków 1,5mm, mniejszych nie potrzebuję wykonywać.

Pozdro
Miło czytać pozytywną opinie, ceny chińczyków mi się podobają, aż takich znaków poniżej 1,5mm też nie będę robić.
Co byś polecił dla mojego zastosowania? Jakiś dobry chińczyk? Bo w sumie oni potrafią robić rzeczy dobre lub bardzo tanie i byle jakie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”