ext4 pod windows fsproxy

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

ext4 pod windows fsproxy

#1

Post napisał: senio » 18 wrz 2019, 13:52

Jak by komuś było to potrzebne to działa dobrze i kopiuje w obie strony. Ja mam symulator na małej partycji obok Windowsa i mi się to rozwiązanie przydaje. Zamiast przenosić pendrakiem w dwie strony można kopiować. Można też edytować, podglądać etc.

https://osworld.pl/ext4-pod-windows-dzieki-fsproxy/

Można jako łącze sieciowe dodać do TotalComandera i jest wszystko w jednym miejscu. Sprawdzałem z pięć tego typu programów ale to wydmuszki. Tylko ten działa z pełnym odczytem i zapisem w obie strony, edycją plików etc.
Załączniki
fsproxy.jpg



Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

Re: ext4 pod windows fsproxy

#2

Post napisał: grg12 » 18 wrz 2019, 16:52

Używam od dłuższego czasu "Paragon ExtFS" (jest wersja darmowa ale po tygodniu znacznie zmniejsza przepustowość ). Działa ok tylko trzeba uważać z opcją "auto mount" bo potrafi uszkodzić dane na pendrive jeśli zostanie odłączony w złym momencie - nawet jeśli pendrive ma windowsowy filesystem. Na dodatek ma durny zwyczaj mapowania dysków ext4 pod literami zajętymi przez dyski sieciowe (ręczne montowanie robi to poprawnie).
Jest jeszcze darmowy driver ext2fsd - mam do niego uraz bo zdemolował mi partycję systemową. Dwa tygodnie później zrobił to samo z komputerem kolegi i szefostwo doszło do wniosku że taniej wyjdzie kupić nam licencję na coś działającego...

Awatar użytkownika

Autor tematu
senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: ext4 pod windows fsproxy

#3

Post napisał: senio » 03 lut 2021, 11:47

Powstała wtyczka do Total Commandera i teraz już jest całkiem prosto

http://totalcmd.pl/wtyczki/wfx/diskinternals

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”