Fanuc Tape Cut-W0 Problem z zerowaniem

Błąd 347 V ABS. PULSE CODER

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej

Autor tematu
mentalix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:00

Fanuc Tape Cut-W0 Problem z zerowaniem

#1

Post napisał: mentalix » 16 wrz 2019, 17:35

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Parę dni temu wystąpił problem z moją elektrodrążarką Fanuc Tape Cut-W0
Obrazek
Wszystko zaczęło się od zerwania drutu, co zdarza się normalnie, przejechałem nią trochę aby łatwiej było założyć drut, po założeniu wymagała ona zerowania przyciskiem VERT, lecz tym razem nie chciała się wyzerować, nie wskazywała również żadnego błędu. Po wyłączeniu i włączeniu maszyny pojawił się błąd 347 V ABS. PULSE CODER.
Obrazek
Myśląc że jest to jakiś problem z baterią podtrzymującą pozycję wymieniłem je na nowe, oczywiście przy włączonej maszynie, niestety nic to nie pomogło, błąd był dalej ten sam. Wszystkie odczyty enkoderów działają prawidłowo, pozycja jest pamiętana po wyłączeniu maszyny, przejazdy osi w trybie jog również działają, nie można tylko wyzerować wartości absolutnych na osiach V i U przez co maszyna nie wystartuje ponieważ wyrzuci błąd 048 NEED REFERENCE RETURN. Wykonałem zamianę enkoderów na osiach V i U i wówczas błąd zmienił się i nie był już to 347 V ABS. PULSE CODER tylko 337 U ABS. PULSE CODER. Domyślać się można że wina leży w enkoderze :) lecz jaki ma on wpływ na maszynę? odczyty działają prawidłowo, są tam jakieś inne sygnały komunikacji? Po podłączeniu enkoderów standardowo o dziwo żaden błąd się już nie wyświetla, lecz maszyny nadal nie można wyzerować. Ma ktoś jakieś pomysły co dolega elektrodrążarce?
Gdyby ktoś potrzebował to model silników to: A06B-0531 oraz wrzucam rozpiskę przewodów enkodera.
Obrazek
Pozdrawiam :)



Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”