Poszukiwania tokarki

Powoli rozglądam się za tokarką

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1088
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Poszukiwania tokarki

#1

Post napisał: Robert_K » 08 wrz 2019, 22:10

Witam.

Powoli rozglądam się za tokarką do swojego warsztatu. Założenia są takie, że maszyna ma mieć długość roboczą 1m (ew. 1,5 ale chciałbym maszynę nie dłuższą niż 310 cm - ograniczenie wynikające z miejsca w warsztacie), przynajmniej 50 mm przelotu wrzeciona, posuwy przyspieszone i przyzwoitą ilość gwintów metrycznych i calowych bez zmiany gitary - wszystkie albo większość najczęściej używanych, oraz wrzeciono na łożyskach. Budżet do 10 kPLN. Maszyna musi być w nienagannym stanie mechanicznym, stan elektryczny obojętny (może nie mieć nic poza sprawnymi silnikami, jestem w stanie zrobić elektrykę) chociaż wolałbym kupić coś w stanie "siadać i jechać". Najlepiej z Podkarpacia lub województw ościennych, chociaż dla prawdziwej perełki mogę się wybrać trochę dalej.

Celuję w sprzęty typu CU500, 16K20, ew. TUD50 ale jestem otwarty również na maszyny innego typu.

Ktoś coś słyszał? Może ma do sprzedania pewną maszynę?

Swego czasu chciałem umówić się na oględziny maszyny jak niżej:
https://a llegro.pl/oferta/tokarka-uniwersalna-kern-560x900-mm-frezark-7724528339
Sama maszynka wygląda dość przyzwoicie, ale ze sprzedającą nie dało się dogadać,pomimo że maszyna jest w Opolu odsyłała mnie na jakieś niemieckie numery telefonów więc dałem sobie spokój. Pytam jednak bo może ktoś z Was był te sprzęty oglądać i ma jakąś opinię?

Całkiem niedaleko mnie jest do oglądnięcia maszyna jak w linku poniżej:
https://www.o lx.pl/oferta/tokarka-matra-CID619-IDBraE7.html#651eb47972
Nigdy nie spotkałem się z maszynami tej firmy. Czy ktoś coś o nich słyszał?

Jeszcze jedno pytanie - kupował ktoś jakieś sprzęty u handlarza w Makowie Podhalańskim? Ma ktoś jakieś zdanie o maszynach, które oferuje?


Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

Re: Poszukiwania tokarki

#2

Post napisał: Pirat » 09 wrz 2019, 14:42

W takiej cenie raczej nie znajdziesz tak dużej tokarki w nienagannym stanie. Ja szukałem wprawdzie trochę mniejszą tokarkę przez rok i to co widziałem to były rzęchy do kapitalnego remontu, budżet też miałem do 10 000. Stanęło na tym że kupiłem prawie nową chińską tokarkę, nie jest tak sztywna jak stare maszyny, ale nadrabia to precyzją toczenia.


Autor tematu
Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1088
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Poszukiwania tokarki

#3

Post napisał: Robert_K » 09 wrz 2019, 14:51

Możesz pokazać co konkretnie kupiłeś?

Zdaje sobie sprawę, że to wcale nie jest wysoki budżet, ale taki właśnie założyłem i będę chciał się w nim zmieścić. Z resztą maszyny dostępne w tym budżecie mają zazwyczaj 40 czy 50 lat, więc ich stan w większości przypadków będzie adekwatny do wieku, chociaż także i tu można wybrać takie, które jeszcze posłużą oraz takie, które do niczego się już nie nadadzą. Mam nadzieję że uda mi się trafić coś z tej pierwszej grupy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

Re: Poszukiwania tokarki

#4

Post napisał: Pirat » 09 wrz 2019, 19:50

Robert_K pisze:Możesz pokazać co konkretnie kupiłeś?

To jest tokarka CZ1440G/1 na allegro kosztuje 15 000 ja kupiłem kilkuletnią praktycznie z zerowym przebiegiem za 10 000.
Dla mnie priorytetem był stan łoża, a te kilkudziesięcioletnie tokarki które oglądałem nadawały się albo do remontu kapitalnego lub na złom.
Tu jest temat o tej tokarce pytanie-o-tokarke-t99175-20.html

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”