mokry chińczyk 4-biegunowy - czy ktoś miał doczynienia z marką G-Penny?

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
mkaluza
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 08 sty 2019, 20:49
Lokalizacja: Kraków

mokry chińczyk 4-biegunowy - czy ktoś miał doczynienia z marką G-Penny?

#1

Post napisał: mkaluza » 17 sie 2019, 19:35

Cześć!

Robię research do zmiany wrzeciona z naciskiem na uniwersalność, czyli kiedyś w przyszłości, jak maszyna pozwoli, aluminium, a więc zależy mi na niższych obrotach - ale wszystko zabawkowo/amatorsko.

Trafiłem na znanym zagranicznym portalu na mokre chińczyki opisane jako 4-biegunowe (ali express com / item / 33016785035 . html), że niby "do metalu", bo większy moment, bo 4-bieguny. I mam zagwozdkę, bo niby ma korpus ze stali (vs alu), łożyska ceramiczne w standardzie, no i w zestawie mądrzejszy falownik, bo z hamulcem i wektorowy, ale moment to moc/rpm, a te parametry są takie same zarówno dla ich 4-biegunowych, jak i standardowych 2-biegunowych.

Z tego, co zdążyłem wyczytać, same bieguny to nie wszystko... Od sprzedawcy niczego sensownego nie udało mi się dowiedzieć (tylko "4-pole, big torque"), datasheetów nie mają, krzywej momentu też nie dostałem, a nie udało mi się dowiedzieć, gdzie jest nominalny punkt pracy tego wrzeciona - czy na 24k rpm, czy może do 12k pracuje ze stałym momentem (i wtedy ten by był dwa razy większy), a w 12-24k ze stałą mocą - bo chyba tylko wtedy to miało by sens...

Ktoś się coś bardziej orientuje w tego typu silnikach? @adam Fx - Ty się bawisz różnymi takimi wynalazkami - możesz coś powiedzieć?

Bo mam dylemat - w tej samej cenie (2k) mam albo 2,2kW "do metalu" i wektorowy falownik z obsługą rezystora hamującego, albo 3,2kW "zwykłe" (ale ono ma z założenia o połowę większy moment, bo większa moc), z ceramicznymi łożyskami (mają taką opcję za dopłatą), ze zwykłym skalarnym falownikiem, bez rezystora (HY).

Jakie macie mokre chińczyki? Ktoś się może podzielić opinią, której firmy kupił i jak doświadczenia?

Pozdrawiam
MK



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: mokry chińczyk 4-biegunowy - czy ktoś miał doczynienia z marką G-Penny?

#2

Post napisał: adam Fx » 17 sie 2019, 22:39

były swego czasu chińczyki 8000 RPM własnie typowo wolno obrotowe ale takich jak te jeszcze nie widziałem ciężko mi coś doradzić
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4137
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: mokry chińczyk 4-biegunowy - czy ktoś miał doczynienia z marką G-Penny?

#3

Post napisał: Steryd » 17 sie 2019, 23:00

Po kiego łożyska ceramiczne przy niższych obrotach? W przemysłowych maszynach łożyska ceramiczne montuje się dopiero powyżej 24 tys obrotów osiąganych. Poniżej starczaja metalowe, albo hybrydowe. Łożyska ceramiczne stosuje się tam, gdzie są duże prędkości obrotowe ze względu na niższą masę ruchomych elementów.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”