Przecinarka taśmowa do metalu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
jarbia
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 371
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#21

Post napisał: jarbia » 31 sty 2019, 11:57

Poskładałem moją piłę .
Tak jak pisze kol DOHC trzeba trochę poregulować ale u mnie nie ma aż takich odchyłek.
Za te 1700 zł raczej się nie było więcej spodziewać ale dla amatora myślę wystarczy .

Przeciąłem profil 20x40 (chyba ) na zdjęciach wyniki.







Dodane 1 godzina 5 minuty 52 sekundy:
[/quote]
napisał: DOHC
..... Oś rolek prowadzących taśmę nie jest prostopadła do taśmy przynajmniej z jednej strony i po skasowaniu luzu pomiędzy łożyskami prowadzącymi łożyska ściągają taśmę z koła.

[/quote]
Jeśli to oś nie przy silniku to chyba jest tam możliwość poprawienia prostopadłości imbusowym wkrętem dociskowym .Drugie go nie oglądałem to nie wiem .
To koło rzeczywiście trochę bije .Przydało by się też zrobić to na łożysku .Jak ktoś ma możliwości to można sobie takie koło zrobić lepiej .
pozdr.




fritz.g
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2016, 23:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#22

Post napisał: fritz.g » 31 sty 2019, 15:28

Zamierzam kupć taką maszynkę, bo już mam dość cięcia kątówką. Czy ktoś może wie jaka jest różnica między HOLZMANN BS 128HDR, a CORMAK G5013W 230V, wyglądają na takie same z wyjątkiem wyłącznika, no i Holzmann tańszy.

PS.
W opisie tech. jest spora różnica w ciężarze Cormak 103 kg ,a Holzmann 73kg. Czyżby odlew był masywniejszy w Cormaku ?
--
fritz.g


anndriu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2006, 18:36
Lokalizacja: Lidzbark

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#23

Post napisał: anndriu » 23 kwie 2019, 15:53

hi, wybrałeś już? bo tez stanąłem przed tym wyborem i mam takie same spostrzeżenia.


fritz.g
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2016, 23:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#24

Post napisał: fritz.g » 07 maja 2019, 16:53

Nie wybrałem jeszcze i może dobrze bo w międzyczasie zacząłem się całkiem poważnie zastanawiać nad innym rozwiązaniem, mianowicie Piła do metalu EVOLUTION 355RAPTOR + TARCZA DO METALU z węglikim spiekanym. Rozwiązanie droższe, ale zajmuje mniej miejsca, szybciej i dokładniej tnie. Jest do kupienia w promocji z tarczą do stali za 2200 zł.
Fakt, sama tarcza kosztuje około 400 -600 zł, ale umiejętnie użytkowana przy moich skromnych potrzebach powinna starczyć na długo.
A co do taśmówki to w/w Cormak ostatnio staniał, więc gdybym miał wybierać to bym właśnie jego wybrał.
--
fritz.g


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#25

Post napisał: Avalyah » 07 maja 2019, 16:58

Ja mam EVOLUTION RAGE DB3 z uniwersalną tarczą. Szczerze mówiąc po zakupie byłem trochę zawiedziony, bo owszem drewno łyka bezproblemowo, ale w aluminium jak delikatnie bym nie próbował ciąć, to chociaż cięcie wychodziło jako tako, to odgłosy były dramatyczne. Dopiero ostatnio miałem trochę rur grubościennych z alu do przecięcia i olśniło mnie, żeby nie próbować jak najdelikadniej dociskać piłę (żeby uniknąć "uderzeń" gdy piła zahacza o materiał, które były moim głównym zmartwieniem), tylko wręcz przeciwnie - mocniej docisnąć. Teraz taką rurę fi40x5 tnę jakieś 5 sekund i wychodzi całkiem nieźle. Na taśmówce chyba bym trochę czekał na cięcie...

Z tym, że to inna piła (chociaż cenowo podobna) i aluminium, no ale może coś Ci ta informacja da.


fritz.g
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2016, 23:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#26

Post napisał: fritz.g » 07 maja 2019, 23:27

Z filmików na YT wynika, że faktycznie tarcze uniwersalne evolution (którą Ty chyba posiadasz) mają problem z cięciem aluminium zwłaszcza grubszych elementów i jest to spowodowane kształtem zębów w tej tarczy. oglądaj od 4:35.

Ja raczej potrzebuję ciąć cienkie i grube (ścianka 10 mm)profile stalowe, czasami jakiś wałek. Dlatego wybrałem Evolution raptor 355 z tarczą do stali.
Byłem prawie przekonany do zakupu taśmówki, bo mam dość pyłu i smrodu nie wspominając już o snopach iskier z tarcz korundowych, ale... Po pierwsze, taśmówka zajmuje sporo miejsca, nie ma raczej mowy o zabraniu jej ze sobą w teren, po drugie jest dość wolna w działaniu oraz po każdej zmianie taśmy trzeba dobrze ją wyregulować (wiem coś nie coś o tym, bo mam małą pionową taśmówkę). Z kolei niewątpliwe plusy tej przecinarki, to tanie taśmy i mały hałas.
Reasumując, jestem w stanie przełknąć wysoki koszt tarczy w zamian za jej niewątpliwe zalety czyli prędkość i dokładność cięcia, małe gabaryty urządzenia i prostotę obsługi.
--
fritz.g


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#27

Post napisał: Avalyah » 08 maja 2019, 00:02

fritz.g pisze:
07 maja 2019, 23:27
Z filmików na YT wynika, że faktycznie tarcze uniwersalne evolution (którą Ty chyba posiadasz) mają problem z cięciem aluminium zwłaszcza grubszych elementów i jest to spowodowane kształtem zębów w tej tarczy.
Dokładnie tak się dzieje, zatykają się zęby przy grubszym materiale - wałek fi35 i już pod koniec piła podskakuje, bo zęby zatkane. Przy tej rurze jeszcze tak źle nie było, ale też się czasem zdarza.

Co do zakupu no to też bym się zastanawiał, różnica w prędkości cięcia jest ogromna, te piły rzekomo też nie robią iskier (w stali nie próbowałem, więc nie wiem). Ja trochę żałuję że kupiłem taki "kombajn" do wszystkiego i przez to jest też do niczego :P Jakbym miał teraz kupować to pewnie zastanowiłbym się właśnie nad tą, co podlinkowałeś albo taśmówką, ale przy taśmówce to cięcie to trwa i trwa. Wiem, że te dewalty są bardzo dobre, używa ich chociażby John z NYCCNC i tnie tam co popadnie i wychodzi mu to bardzo ładnie. Ale to chyba akurat trochę droższa wersja była.


Sonthin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:09
Lokalizacja: znikąd

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#28

Post napisał: Sonthin » 08 maja 2019, 12:11

Witam. Mam piłę Evolution Raptor 355 i może ją sprzedam tylko jeszcze muszę przemyśleć kilka rzeczy.


Tomek11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2013, 15:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przecinarka taśmowa do metalu

#29

Post napisał: Tomek11 » 16 sie 2019, 13:23

Jak duże elementy stalowe tniecie piłą tarczową ? Czy tylko rury i profile czy też pełne wałki ?
Na ile starcza taka tarcza ?
Tomek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”