RDWORKS oprogramowanie

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
krokowyplc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 24 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Polska

RDWORKS oprogramowanie

#1

Post napisał: krokowyplc » 12 lip 2019, 21:18

Dzień dobry. Czy ktoś wie jak ustawić w RDWORKS ustawienia aby przy grawerce głowica nie wyjeżdzała bardzo poza swój obszar pracy? Np. przy grawerowaniu.
Czy ktoś wie gdzie zmienić parametry: prędkości powrotu do pubktu zbazowania po wykonanej pracy, czy ktoś z Was doświadczalnie próbował zmieniać rozdzielczość kroku aby zyskać większą dokladność? Czy to w praktyce przekłada się np, na płynniejsze ruchy po kole przy większych prędkościach.




Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: RDWORKS oprogramowanie

#2

Post napisał: Daniu » 12 lip 2019, 22:14

Pierwsze to musiałbyś zmienić przyspieszenia osi, ale może się pogubić jak przesadzisz. Ewentualnie grawerowac z mniejsza prędkością. Os musi mieć miejsce na rozpędzanie/hamowanie.

Drugie to o ile dobrze pamietam to na panelu ustawiasz speed. Tylko bez programu, żeby nie zmieniać parametrów prędkości danego programu. Zmienia się prędkość poruszania przyciskami i chyba powrót tez. Musiałbym sprawdzić bo nie pamietam dokładnie.

Jaka masz ta rozdzielczość, ze chcesz ja poprawiać? Jakieś schody Ci wychodzą czy co? Jak Ci wolno tnie po okręgu to może masz za dużo punktów/krzywych w projekcie. Spróbuj usunąć punkty pośrednie, czy jak to się nazywa.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: RDWORKS oprogramowanie

#3

Post napisał: abyss » 13 lip 2019, 05:36

Jaki kolor obudowy?


Autor tematu
krokowyplc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 24 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Polska

Re: RDWORKS oprogramowanie

#4

Post napisał: krokowyplc » 13 lip 2019, 15:24

Niebiesko biały. Producenta nie znam. Co do ustawień:
Obrazek
Dir polarity to rozumiem czy silnik w prawo czy lewo
Limiter polarity nie wiem o co chodzi z tym "ograniczeniem"
Breadth to szerokość, home offset to przesunięcie punktu bazowego ale czy w trakcie rozpoczynania czy po skończonym programie to nie wiem, contrl mode: kierunek i pulsy to rozumiem, step lenght to do ustawiania wymiarów czyli ilość pulsów z PLC, enable limit trigger NIE MAM POJĘCIA, jump off speed NIE MAM POJĘCIA

Max speed to maksymalna prędkość, max acc to maksymalne prędkości. Estop acc to nie wiem prędkość zatrzymania osi ???( nie wiem jak i gdzie ten estop powinien być podłączony),
Poniższe parametry KEYS rozumiem że są z Panela na laserze. invert direction to zmiana kierunku.
Tutaj miałbym coś zmienić?
Czy te ustawienia wpływają potem na moment silnika czy liczą się tylko te które są podane w warstwie obrazka.
Czym większa prędkośc tym mniejszy moment oraz czym większe przyśpieszenie to silnik może się pogubić i tracić kroki aż stanie.


LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: RDWORKS oprogramowanie

#5

Post napisał: LTofik » 13 lip 2019, 22:55

Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć.
Głowica przy grawerowanie wyjeżdża poza obszar elementu właśnie dla tego że musi mieć miejsce na rozpedzenie i wyhamowanie. Gdybyś miał tak że na końcu głowica staje jak wryta to drgania z szarpnięć szybko dalyby o sobie znać.

Po co chcesz zmieniać prędkość dojazdu do punktu bazowego? Ile na tym zyskasz 3s? Może miałoby to znaczenie gdybyś tłukł tysiące powtarzalnych elementów dniami i nocami.... No ale z praktyki wiem że dłuższy czas to jest marnowajy na władanie i wyjmowane materiału niz dojazdy głowicy.


Autor tematu
krokowyplc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 24 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Polska

Re: RDWORKS oprogramowanie

#6

Post napisał: krokowyplc » 14 lip 2019, 16:57

Nie chciałbym zmniejszyć ten pkt dojazdu po skończonym wycinaniu ponieważ wraca za szybko i jak się zatrzymuje to aż "trzeszczy maszyna". Niech wróci sobie wolniej.
Natomiast to co piszesz rozumiem, to może inaczej czy ktoś wie jak ograniczyć te wyjazdy na zatrzymanie i rozpędzenie.
Czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat parametrów z postu nr #4.


Autor tematu
krokowyplc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 24 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Polska

Re: RDWORKS oprogramowanie

#7

Post napisał: krokowyplc » 15 lip 2019, 20:31

Dzisiaj rozmawiałem z Panem z Troteca i powiedział że ich lasery nie wyjeżdżają. Ciekawe czy one mają serwa czy krokowce.


LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: RDWORKS oprogramowanie

#8

Post napisał: LTofik » 15 lip 2019, 22:32

Aż tak Cię to boli, że głowica wyjeżdża te 5-10mm poza grawerowany obszar? :mrgreen: :roll:
Uwierz mi, są większe problemy życiowe, - teściowa której nie można wyeliminować, kret na działce...

Po jaką cholerę tak męczysz ten temat - co chcesz osiągnąć....


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: RDWORKS oprogramowanie

#9

Post napisał: Daniu » 15 lip 2019, 23:06

Pewnie chce grawerowac coś dużego i wyskakuje mu komunikat ze przekracza pole pracy.
Zawsze mozesz zakupić troteca za 5x większa sumę i nie bedzie wyjeżdżał, lub chińczyka z większym polem roboczym...
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


Autor tematu
krokowyplc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 24 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Polska

Re: RDWORKS oprogramowanie

#10

Post napisał: krokowyplc » 11 sie 2019, 19:35

Mi chodzi o czas. Jak graweruję na dużych prędkościach to bardzo dużo mi wyjeżdża poza obszar pracy. Więc jakby nie wyjeżdżał to bym mógł przyśpieszyć pracę. Ale w takim razie nie da się osiągnać tego w chinczyku.
Dobrze a pytanie mam takie czy da sie to ustawić w RDWORKSIE takie parametry. Wycinam kwadrat i .
Zaczyna mi ciąć bardzo szybki np 40mm/s plexi 3mm. Dojeżdza do rogu zatrzymuje się i wycina drugi bok kwadratu. Tylko chciałbym ustawić aby zaczynał te boki nie z pełną prędkością tylko na początku się rozpędzał wolniej aż do 40mm/s? W programie są parametry po prawej stronie troszkę o nich czytałem ale nie bardzo wiem który mogę wybrać: start speed? Sweep parameters są od grawerki czy od przedmuchu?

Dodane 51 sekundy:
btw mi raczej nie pokazuje że nie mieści się w obszarze pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”