Praca za granicą

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
abcdef
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 367
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:39

Praca za granicą

#1

Post napisał: abcdef » 21 cze 2019, 21:01

Cześć, w którym kraju polecalibyście szukać pracy jako frezer CNC(znam angielski tylko)? Znacie może jakieś dobre strony w internecie z ofertami pracy? Powoli trzeba zacząć się zwijać z polszy. Pytanie dla pracujących za granicą.



Awatar użytkownika

MiziAir
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Praca za granicą

#2

Post napisał: MiziAir » 21 cze 2019, 21:29

Skandynawia. Jeżeli chodzi o język to na początek ang wystarczy, a w dalszej perspektywie np. taki norweski szybko opanujesz. Jak masz doświadczenie z obróbką wielkogabarytową to lepiej dla ciebie. Nie myśl, że tam będziesz traktowany ulgowo, gdziekolwiek byś nie wyjechał, trzeba tyrać. Ale już pierwsza wypłata wynagradza wszelkie bóle, ponadto życie w otoczeniu tak niesamowitej przyrody, to coś co zawsze mnie kręciło. To tylko moje zdanie, bo w zasadzie dane mi było tylko tam zaznać pracy poza ojczyzną i to w sumie nie długo, ale zawsze miło wspominam i pracę i czas po pracy.

Poza tym, jeżeli można spytać co ciebue zmusza do wyjazdu? Też mamy z całą rodziną zamiar wygaszać warsztat i sp***rzać byle dalej.... tylko pojawia się problem ze spakowaniem kilkudziesięciu ton żelazawa :mrgreen:


GunZ1313
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2017, 07:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Praca za granicą

#3

Post napisał: GunZ1313 » 22 cze 2019, 21:54

Pracowałem rok w Danii, ale powiem Wam, że to się wcale aż tak nie opłaca.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Praca za granicą

#4

Post napisał: jasiu... » 23 cze 2019, 10:46

Z perspektywy dość długiego czasu "na obczyźnie" powiem, że najważniejszy jest język.

Możesz robić oczywiście błędy, mieć śmieszny akcent, ale takie rzeczy, jak znalezienie w googlach miejsc, gdzie można znaleźć pracę (w tymże obcym języku, który znasz) i wysłania do oferenta maila powinno się umieć.

Jeszcze jedno, co potwierdza kolega z Katowic. To się opłaca dopiero wtedy, jeśli zdecydujesz się na emigrację. Życie w rozkroku, jedną nogą w Polsce, drugą w innym kraju na dłuższą metę jest trudne.


Autor tematu
abcdef
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 367
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:39

Re: Praca za granicą

#5

Post napisał: abcdef » 23 cze 2019, 12:27

znam osoby które robią od 6 do 18 + soboty aby mieć na swoje potrzeby. Czy to jest poważne? I tak nic z życia nie mają bo są zmęczeni po robocie i idą spać. Co to za różnica stać przy obrabiarce w polszy czy za granicą? No taka że za granicą można dostać 2-3 razy większe pieniądze za tę samą pracę.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Praca za granicą

#6

Post napisał: WZÓR » 23 cze 2019, 15:19

abcdef pisze:
23 cze 2019, 12:27
...... Co to za różnica stać przy obrabiarce w polszy czy za granicą? No taka że za granicą można dostać 2-3 razy większe pieniądze za tę samą pracę.
(?) latka jest to myślenie ?

p.s.
Mi za rok 5 z przodu wybije i mam na ten temat trochę inne patrzenie. :D

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Praca za granicą

#7

Post napisał: jasiu... » 23 cze 2019, 15:42

abcdef pisze:
23 cze 2019, 12:27
No taka że za granicą można dostać 2-3 razy większe pieniądze za tę samą pracę.
A widzisz i tu nie masz racji.

Wyobraź sobie, że jest firma, która płaci (w Polsce) 2-3 razy więcej, ale za to pracujesz w niekorzystnych warunkach. Temperatura, woda się leje na głowę, wymyśl coś niefajnego.

Pracując za granicą masz te właśnie "niekorzystne warunki". Choćby problemy z komunikacją, z prawem. Nie wiesz, jak się rozliczyć z podatku, nie umiesz pogadać z tubylcami. To wszystko się liczy.

Wiem, jak pracują ludzie na tzw. kontraktach, zatrudnieni przez polskie firmy pośredniczące. Dla nich niekorzystne warunki, to rozłąka z rodziną, chrapiący kolega w pokoju, zamiast żony. Problem dojazdów. A co, mało to ich się przemęczonych na autostradach rozwaliło?

No właśnie, w tym spalonym domu było zakwaterowanych 37 Polaków, zatrudnionych na kontrakcie, nie, nie wiem ile mieli łazienek, ale myślę, że to nie były korzystne warunki:

Trzeba liczyć wszystko. Chcesz zarobić więcej, musisz dać więcej. Choćby więcej nauki i doświadczenia. Nie, nie mówię, że chirurg zarabia więcej od wciskaczy zielonego guzika. Mówię np. o znajomości języka. No i doświadczenie jest ważne.

Na marginesie, w branży samochodowej (ogólnie rozumianej) w Niemczech ostatnio mocno ilość miejsc pracy spada. Może jednak warto w Polsce zostać? To też warto przemyśleć, co dalej.

Awatar użytkownika

Zombin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2019, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca za granicą

#8

Post napisał: Zombin » 26 cze 2019, 20:25

Wydaje mi się, że teraz w Polsce jest wiele miejsc pracy. Czasy się zmieniły.


MateuszMM
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 04 cze 2018, 11:53

Re: Praca za granicą

#9

Post napisał: MateuszMM » 27 cze 2019, 08:24

Podstawowe pytanie co u Ciebie znaczy "frezer". Frezer-ładowarka, frezer-ustawiacz, frezer-programista, frezer-programista-technolog.
Im wyższe stanowisko tym bardziej będzie CI potrzebny właśnie język bo zbędziesz musiał rozmawiać o "mądrzejszych" rzeczach.
Jest też kwestia oczekiwań finansowych. Na próbę możesz spróbować np. w Czechach, jest sporo ofert niezłych finansowo z zakwaterowaniem i zawsze bliżej domu żeby wrócić do mamusi na obiad :)

Awatar użytkownika

Iwka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2019, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca za granicą

#10

Post napisał: Iwka » 03 lip 2019, 18:16

Ja również uważam, że w Polsce jest gdzie się zatrudnić w tej branży.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”