Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#1

Post napisał: Paw.siw » 30 kwie 2019, 08:08

Witam po 6 latach pracy jako operator cnc postanowiłem ruszyć na studia. Wszystkiego uczyłem sie od początku ponieważ technikum w żadnym stopniu nie związane z obróbka metali. Chciałbym dalej rozwijać sie w tej dziedzinie i dlatego moje pytanie brzmi jakie studia polecacie? Jest moze jakis kierunek który w jakimś stopniu porusza obróbkę metali?




Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#2

Post napisał: Paw.siw » 03 cze 2019, 22:23

?


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#3

Post napisał: dasza77 » 03 cze 2019, 22:43

Obróbkę metali , to kiedyś w dobrych technikach i zawodówkach wykładali. Potem praktyka w porządnej narzędziowni i specjalista gotowy.
Po studiach mechanicznych, to najszybciej wylądujesz na wydziale produkcyjnym jakiejś fabryki i będziesz użerał sie z ludźmi (podwładnymi i przełożonymi) o wszystko : wykonanie planu, zaopatrzenie, obsadę, absencję, rozdzielanie podwyżek (to jest piękne!) ...itp.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#4

Post napisał: WZÓR » 03 cze 2019, 23:10

@ dasza77 dobrze piszesz.
.... , a studia to były dobre za komuny jak nie chciało sie w LWP służyć.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


mtryb14
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 93
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Itoja

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#5

Post napisał: mtryb14 » 04 cze 2019, 00:37

Ja na tę okoliczność polecam stomatologie, lub lekarski, bardzo czysta, precyzyjna i noesamowicie dobrze płatna praca zapewniona.


Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#6

Post napisał: Paw.siw » 04 cze 2019, 07:28

Jeżeli bym chciał sie wybrać na stomatologię to bym pisał na forum o stomatologi. Jeżeli maja padać takie odpowiedzi to dziękuje bardzo. Skoro nie widzicie sensu pójścia na studia to w takim razie w jaki sposób dostać się na stanowisko technologa lub programisty jeżeli wszędzie wymagane jest wykształcenie wyższe?


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#7

Post napisał: Majster70 » 04 cze 2019, 07:31

Nie napisałeś, czy bardziej interesuje cię praca w zawodzie technologa obróbki skrawaniem, czy bardziej konstruktora.
Przykład 1: pracowałeś w narzędziowniach przy obróbce form, tłoczników. Chciałbyś podciągnąć się teoretycznie, żeby je projektować. To znajdujesz przykładowo, że politechnika Poznańska organizuje/organizowała coś 2-letniego w tym temacie.
Przykład 2: interesuje cię tylko technologia obróbki skrawaniem, znajdujesz coś na wydziale Mechaniczno-Technologicznym PW przy ul. Narbutta w Wa-wie, studia zaoczne.
No właśnie, zaoczne, wieczorowe czy dzienne, jaka lokalizacja?

Edit: wysłałeś ostatniego posta w trakcie mojej pisaniny.
Jeżeli interesuje cię stanowisko technologa/programisty, to skoncentruj się bardziej na szukaniu, szczególnie w mniejszych firmach. Tam mniej liczy się wykształcenie a bardziej doświadczenie. Jeśli umiesz programować obróbkę i masz doświadczenie, to zazwyczaj wystarczy.


Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#8

Post napisał: Paw.siw » 04 cze 2019, 07:47

Lokalizacja Bydgoszcz. Interesuje mnie praca jako technolog/programista. Chciałbym nauczyć sie cada i cama. Wiem że są kursy na to ale jednak wyższe jest wymagane.


abcdef
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 367
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:39

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#9

Post napisał: abcdef » 04 cze 2019, 08:59

nie ma studiów technolog/programista. Olej wyższe i ucz się sam cad/cam. Wiesz jak wygląda rozmowa o pracę jako tech-prog? Z doświadczenia: czytanie rysunku, jak wykonać dany detal(strategia), jakie narzędzia i parametry. Na studiach technicznych głównie będziesz miał matematykę i fizykę. CAD/CAM/SKRAWANIE może około 5%.


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Wybór studiów z 6 letnim doświadczeniem.

#10

Post napisał: dasza77 » 04 cze 2019, 11:17

Znam przynajmniej 2 osoby z mojego najbliższego otoczenia, którzy kilkanaście lat temu zafascynowani maszynami cnc, zaryzykowali i poświęcili się swojej pasji. Jeden, rzucił studia matematyczne i obecnie jest mistrzem w projektowaniu i przygotowaniu prototypów do wieloosiowej obróbki cnc - ma swoją firmę . Drugi znajomy, to emigrant lz lat '90, obecnie w USA, wykształcony w polskiej zawodówce i kilka lat pracy w polskiej narzędziowni. W USA zaczynał jako pracownik w narzędziowniach, obecnie ma swoją narzędziownię i kilka maszyn cnc Haas. Dalej pracuje i programuje wszystkie swoje maszyny, a pracowników wybiera przeważnie z Polski lub krajów bloku wschodniego.
Do autora postu: jeżeli masz pasję i lubisz programować i obsługiwać maszyny cnc, to na studiach nic nie zyskasz. Raczej inwestuj w swoje samokształcenie i zmieniaj pracę na coraz ambitniejsze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”