Zestaw 3f Panasonic

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
qbacz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 04 cze 2009, 13:42
Lokalizacja: tychy

Zestaw 3f Panasonic

#1

Post napisał: qbacz » 25 sty 2019, 09:31

Witam
Udało mi się zdobyć zestaw serw Panasonica że sporej maszyny, jako że nigdy nie miałem doczynienia z tymi napędami poszukuję fachowca, najlepiej ze Śląska do którego mógł bym z tym podjechać w celu uruchomienia-przetestowania (oczywiście za poświęcony czas zapłacę).
Wydaje mi się że zestaw jest kompletny i uda się go odpalić ale nie chcę sam kombinować żeby czegoś nie spalić....
Nie będę ukrywał że zestaw planuję sprzedać - potrzebuje 1fazowego serwa max 750W a tu mam 2x 1,5kw + 200w z głowicą do cięcia szkła.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek




Autor tematu
qbacz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 04 cze 2009, 13:42
Lokalizacja: tychy

Re: Zestaw 3f Panasonic

#2

Post napisał: qbacz » 31 sty 2019, 10:45

Witam ponownie, postanowiłem sam spróbować ożywić te serwa i mam jedną zagwozdkę - w manuału wyczytałem że sygnały step/dir mają mieć wartość 12-24v ale skoro są optoizolowane to może wystarczyło by podać te 12v na zasilanie wejść (com+/-) a sygnały sterujące puścić prosto z kompa sterującego (5v)?
Poza tym prosił bym o podpowiedź jakim parametrem przywraca się ustawienia fabryczne - w manuału niestety nie napisali....
Pozdrawiam


Autor tematu
qbacz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 04 cze 2009, 13:42
Lokalizacja: tychy

Re: Zestaw 3f Panasonic

#3

Post napisał: qbacz » 25 lut 2019, 11:04

Niestety doszedłem do ściany tz. błędu którego nie potrafię przeskoczyć - przywróciłeś ustawienia fabryczne, połączyłem sygnały A,B,Z, +/- 5v i na wszystkich sterownikach wyskakuje encoder error ale kiedy ustawię opcję wyświetlania prędkości na sterowniku i zakręcę wałem poprawnie wskazuje prędkość i kierunek....
Bardzo proszę o jakieś wskazówki jeżeli któryś z Kolegów już miał z takim problemem do czynienia.
Pozdrawiam


Malaxis
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 659
Rejestracja: 01 lut 2011, 00:31
Lokalizacja: Bolechowice/Kraków

Re: Zestaw 3f Panasonic

#4

Post napisał: Malaxis » 05 mar 2019, 21:54

Serwopack sam wykrywa jakie serwo zostało podpięte? Czy ustawiałeś ręcznie?
Jak masz jakąś dokumentację techniczną do tych serwopacków to podeślij, może coś mi wpadnie go głowy.


drhambone
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 187
Rejestracja: 27 lut 2013, 20:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zestaw 3f Panasonic

#5

Post napisał: drhambone » 05 mar 2019, 22:27

qbacz pisze:na wszystkich sterownikach wyskakuje encoder error ale kiedy ustawię opcję wyświetlania prędkości na sterowniku i zakręcę wałem poprawnie wskazuje prędkość i kierunek....

Jaki masz kod błędu tego błędu? Enkodery w tych serwach nie są czasem absolutne? Jeśli tak, to nie widzę podpiętej baterii, to może być problem.

Może to być też błąd "motor replacement error" lub coś podobnego. Jak podasz kod, będzie można napisać coś więcej.

Pozdrawiam
KEEP CALM AND AUTOMATE


Autor tematu
qbacz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 04 cze 2009, 13:42
Lokalizacja: tychy

Re: Zestaw 3f Panasonic

#6

Post napisał: qbacz » 06 mar 2019, 09:52

Witam
Dzięki za zainteresowanie, enkodery na 100% inkrementalne, po ustawieniu na sterowniku wyświetlania prędkości i kierunku pokazują prawidłowe obroty ale cały czas miga error 22 - "encoder connection error"
Oczywiście przewody sprawdziłem, objaw występuje we wszystkich 3 zestawach....
Pozdrawiam


giloman
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2010, 23:29
Lokalizacja: Chełm

Re: Zestaw 3f Panasonic

#7

Post napisał: giloman » 02 kwie 2019, 22:16

L1C i L2C masz podłączone? Musi załączać się wcześniej niż zasilanie sterownika. Po drugie - te serwa powinny pracować też w trybie JOG (obracanie wałem silnika za pomocą przycisków na panelu sterownika). Po trzecie - to nie sygnały step/dir mają mieć wartość 12-24V a "sterowanie drivera - czyli informacja o tym, czy sterownik ma być załączony i gotowy do pracy". Dla tych serw w DTR nie ma błędu 22 - jest 21 i 23. Musisz zobaczyć (wybacz, ale nie pamiętam czy dla tech serw również - miałem MINAS ale inną wersję bodajże) - na po załączeniu trzeba zrobić reset na wejściu, musi być zwarty pin na "servo ON". O to chodzi. Do trybu JOG nie trzeba podłączać sygnałów step/dir.
Obrazek


Autor tematu
qbacz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 04 cze 2009, 13:42
Lokalizacja: tychy

Re: Zestaw 3f Panasonic

#8

Post napisał: qbacz » 05 kwie 2019, 13:20

dziękuję za odpowiedź, ja tam w dtr-ce znalazłem błąd 22, zasilanie podłączone zgodnie z instrukcją lc1 i 2 też. Nad tym servo on też myślałem, chociaż w instrukcji jest opisane wstępne uruchomienie JOG-a bez złącza sygnałowego to może jednak muszę podać stan wysoki na enable i servo on. Według instrukcji reset przez podanie +24 na odpowiedni pin ma taki sam skutek jak reset z panelu - niestety resetując w ten sposób serwo wywala błąd - nie da się zresetować błędu 22 z panela. Jak podłącze kabel sygnałowy to dam znać czy coś z tego wyszło.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Zestaw 3f Panasonic

#9

Post napisał: corano » 14 kwie 2019, 12:07

Mam podobny zestaw 2x silnik 0,9Kw i 2x silnik 0,4.. na dniach będzie to sprawdzać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”