O filtrowaniu spalin raz jeszcze

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: O filtrowaniu spalin raz jeszcze

#11

Post napisał: cinematic2 » 09 kwie 2019, 22:35

john.yossarian pisze:
07 kwie 2019, 21:37
cinematic2 pisze:
07 kwie 2019, 21:21
Bez jaj! Węgiel aktywowany kosztuje ze 30 PLN za worek.
Będę wdzięczny za namiary na węgiel aktywowany po 30 zł za worek - długo szukałem ale w tej cenie nie znalazłem.
cinematic2 pisze:
07 kwie 2019, 21:21
Tak samo włóknina którą się wkłada żeby filtrowała grubsze frakcje.

Problem w tym, że węgla nie zaklejają grubsze frakcje tylko właśnie te najmniejsze, z którymi włóknina sobie nie poradzi.
Sorry misiu ale nie będę za ciebie odwalał roboty. 6 lat temu kupowałem węgiel aktywowany gdzieś na Śląsku w jakiejś wielkiej fabryce i płaciłem chyba z 25 netto za worek. Teraz nie pomnę gdzie bo już pamięć nie ta a szukać mi się nie chce :-(
Węgiel aktywowany do tego jest żeby wyłapywać drobne i kleiste frakcje więc nic dziwnego że go zaklejają. Zawsze możesz ciąć coś innego co nie zakleja węgla :-)

Dodane 3 minuty 47 sekundy:
john.yossarian pisze:
08 kwie 2019, 11:57
Urządzenia zza zachodniej granicy - od 20 do 30 tys. a konstrukcyjnie (przynajmniej na schematach) nie różnią się niczym.
Za filtr TEKA zapłaciłem na Alle... 3000 polskich na Kup teraz. Chyba netto było.
Nie powiem, cena była dość dobra. 20 do 30 tys to nie widzę żadnego powodu żeby płacić. Chyba, ze na wyjściu daje złote 20 dolarówki.


"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: O filtrowaniu spalin raz jeszcze

#12

Post napisał: harma » 10 kwie 2019, 10:36

nanab pisze:
08 kwie 2019, 14:33
Ciekawe czy cała maszyna musi mieć te certyfikaty czy sam filtr wystarczy. Jeśli tak to zbudowanie customa pod konkretny wkład to byłoby groszowe sprawy, tylko obudowa, wentylator, czujnik ciśnienia, przepływu i komputerek. W końcu to wkład filtruje, reszta to tylko dodatek.
Cała maszyna musi mieć certyfikat. Bo skąd wiadomo, że wszystko przechodzi przez filtr, a nie, że część "ucieka bokiem".

Ogólnie płacisz nie tyle za marże producenta, tylko "know-how", koszty wymyślenia i certyfikacji czegoś. Jak się przypatrzysz większości urządzeń to są proste, np komory laminarne w przemyśle farmaceutycznym. Konstrukcyjnie nic tak super bardzo skomplikowanego, ale spróbuj sam to wyprodukować - koszty wprowadzenia tego na rynek, uzyskania certyfikatów i pozwoleń Cię zabiją, nie mówiąc o pozyskaniu klientów w hermetycznym środowisku.
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."

Awatar użytkownika

Autor tematu
john.yossarian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2019, 12:52

Re: O filtrowaniu spalin raz jeszcze

#13

Post napisał: john.yossarian » 10 kwie 2019, 15:27

cinematic2 pisze:
09 kwie 2019, 22:35
Węgiel aktywowany do tego jest żeby wyłapywać drobne i kleiste frakcje więc nic dziwnego że go zaklejają.
Ale kilka postów wcześniej twierdziłeś, że wystarczy włóknina do grubych frakcji
cinematic2 pisze:
09 kwie 2019, 22:35
Za filtr TEKA zapłaciłem na Alle... 3000 polskich na Kup teraz.
No, a mój znajomy kupił Mercedesa za 1000€ i jeszcze Niemiec płakał jak mu go sprzedawał. Niektórzy mają takie szczęście w życiu.
cinematic2 pisze:
09 kwie 2019, 22:35
Sorry misiu ale nie będę za ciebie odwalał roboty.....

Zawsze możesz ciąć coś innego co nie zakleja węgla :-) ...
A nie myślałeś może, żeby otworzyć sklep z dobrymi pomysłami zamiast spamować bezużytecznymi postami po forach?


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: O filtrowaniu spalin raz jeszcze

#14

Post napisał: cinematic2 » 12 kwie 2019, 02:57

john.yossarian pisze:
10 kwie 2019, 15:27
cinematic2 pisze:
09 kwie 2019, 22:35
Węgiel aktywowany do tego jest żeby wyłapywać drobne i kleiste frakcje więc nic dziwnego że go zaklejają.
Ale kilka postów wcześniej twierdziłeś, że wystarczy włóknina do grubych frakcji
Zacznij może od nauki czytania ze zrozumieniem.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”