THK SSR15 czym smarować

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

THK SSR15 czym smarować

#1

Post napisał: Dolce » 09 lut 2019, 16:23

Witam.
Nam prośbę o pomoc w wyborze odpowiedniego specyfiku do smarowania wózków THK SSR15. To są wózki, które mają kulki włożone do takiej taśmy z tworzywa więc są od siebie izolowane:

Wymyłem wózki i załadowałem smar Multitop Fag. Te wózki wykorzystuję w urządzeniu, które musi bardzo cicho pracować.
Po zamontowaniu wózków okazało się, że wydają odgłos jak bombowce a do tego grzechoczą :)
Myślałem, że być może załadowałem nieco za dużo smaru ale raczej nie tu jest problem (choć nie wiem).
Mam natomiast wrażenie, że ten smar w przypadku mojego zastosowania jest nieco za gęsty dla tych wózków.
Wózki są zamocowane do płyty z mdf i na nią przenoszą się odgłosy. Prędkość przesuwu jest mała i wynosi max. 10cm/sek.
Przez chwilę pomyślałem, że może w takim zastosowaniu jak moje w ogóle nie smarować wózków albo jakimś bardzo "lekkim" smarem.
Czym ewentualnie i co również dla mnie istotne - jak smarować te wózki?
Będę wdzięczny za pomoc.

Dodane 40 minuty :
Jeszcze taka uwaga. Przed myciem wózków i smarowaniem ich praca była oczywiście cichsza.
Nie było tak sporego odgłosu "bombowców" a do tego pojawił się odgłos grzechotania.
Wózki przed myciem były nieco brudne, choć bez tragedii. Było nieco takich "stałych" zanieczyszczeń.
Być może za jakiś czas smar, który załadowałem się rozejdzie i będzie ciszej?
Wózki są obciążone w dopuszczalnym zakresie natomiast prędkości przesuwu są małe.




Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

Re: THK SSR15 czym smarować

#2

Post napisał: Bbuli » 09 lut 2019, 17:54

Wpisz na alle THK smar


Autor tematu
Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

Re: THK SSR15 czym smarować

#3

Post napisał: Dolce » 10 lut 2019, 11:30

Dziękuję za wiadomość, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”