Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

ambasada
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 11 sty 2019, 19:53

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#31

Post napisał: ambasada » 10 lut 2019, 10:57

Jasiu... BRAWO!
Bardzo mądrze napisane. Podzielam Twoje zdanie.
Straciłęm zapał na remontowanie swoich cegieł. I coraz bardziej zastanawiam się nad sprzedażą i wynajeciem małego mieszkania.
Dzieci ... dorosły, mają w nosie robienie czegokolwiek przy domu, a ja się zarzynałem żeby zrobić, kupić, utrzymywać..... a w du*** z tym, niech sie zawali.




kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#32

Post napisał: kamar » 10 lut 2019, 11:05

jasiu... pisze:
10 lut 2019, 10:12
Trochę przerysowałem, wiem, ale czy tak czasem nie jest,
Czasem tak jest a częściej jest pięknie. Duży dom , duży ogród, cisza , spokój, do roboty 100metrów, dzieci z rodzinami w domach w promieniu 500 m. A przecie zadupie i Carrefour zbankrutował :)
Ale pościelić trzeba sobie umieć.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#33

Post napisał: IMPULS3 » 10 lut 2019, 11:37

jasiu... pisze:Drugą sprawą jest przywiązanie do tej kupy cegieł. Nie możesz tego przenieść, zabrać ze sobą w inne miejsce. Jeśli twoim pomysłem na życie jest funkcjonowanie w miejscu, z którego będziesz widział dym ze swojego komina, to proszę bardzo. Tylko że to często mocno ogranicza.


Trochę tak a trochę nie. Póki co podatki za działke poza miastem nie są jakieś wielkie wiec pozostawienie swego dobytku i wyjechanie w inne miejsce nie jest ani obciążeniem ani problemem, chyba że obawa przed szabrownikami to zgoda. Natomiast gdybym nie miał już co robić na tym co mam to czy jest to problem wyjechać gdzieś dalej? Myślę ze nie. Kwestia ubezpieczenia czy wynajęcia firmy ochroniarskiej dla danej posesji i moge jechać. :) A betoniarka to już nie te czasy ze trzeba lać samemu. Obecnie to raczej telefon do betoniarni i przywiozą. :) Wszystko jest kwestia tego jak bardzo chcesz się uwiazać w zyciu. Jeśli Twoim celem będzie budowa domu-pałacu i poświecisz na to całe zycie to faktycznie stracisz życie na to ale jak zrobisz tylko to co jest Ci potrzebne to nie ma jakiegoś wielkiego dramatu. Kwestia mądrego życia a nie życia na pokaz i wyrzucania pieniędzy na byle co. A wycieczki w góry czy nad morze to też nie jakiś kosmos finansowy. :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#34

Post napisał: kamar » 10 lut 2019, 11:48

IMPULS3 pisze:
10 lut 2019, 11:37
. Kwestia mądrego życia
A jak to się "mądrze" żyje ? Masz jakieś wytyczne ? :) Bo dla mnie to życie tak aby mnie było dobrze i ew. innym ze mną dobrze :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#35

Post napisał: IMPULS3 » 10 lut 2019, 12:06

kamar pisze:A jak to się "mądrze" żyje ? Masz jakieś wytyczne ? :)

Miałem na myśli to ze nie na pokaz i nie ponad stan. :) Jeśli wezmę kredyt aby mieć najlepszą chałupę i Ferrari we wsi to skończe albo z garbem na plecach albo pod mostem. :) Staram się po prostu kupować to na co mnie stać, chyba ze czasem coś wymaga lekkiego zadłużenia to owszem, ale lekkiego.
Dlatego ten wczesniejszy filmik dużo mówi, że mozna sobie stworzyć male lokum za może na gotowo wyjdzie 60.000 zł i można mieszkać bez zbędnego zadłużania się. :)


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#36

Post napisał: jasiu... » 10 lut 2019, 13:07

kamar pisze:
10 lut 2019, 11:05
Duży dom , duży ogród, cisza , spokój, do roboty 100metrów, dzieci z rodzinami w domach w promieniu 500 m.

Ale pościelić trzeba sobie umieć.
Czasem trudno. Mam kolegę, ma właściwie małą fabryczkę, zatrudnia około 20-25 ludzi, dobry produkt, zbyt. Ma "duży dom, ogród, 50 metrów do pracy".

Problem w tym, że ma dwie córki, nie dość że zawsze były bardzo ładne, to obie bardzo mądre. Jedna studiowała na SGGW weterynarię, bo chciała wrócić i zamieszkać przy tatusiu. Niestety, została na uczelni, napisała ileś tam prac, mówią do niej "pani docent", sama mieszka w dwóch pokojach, ale ma 50 metrów do metra.

Druga jest panią ordynator. Obie do tatusiowego ogrodu mają około 250 kilometrów Przyjeżdżają zawsze na święta, choć w tym roku zaproponowały, żeby święta zrobić gdzieś, gdzie cieplej. No i pojechały z Itaką, tatuś został, bo przecież dobytku pilnować trzeba.

Ostatnio jak z nim rozmawiałem powiedział tylko, "zostało mi bardzo dużo, tylko że nie mam komu tego zostawić". Wnuki są, ale oni nie chcą żyć tak, jak dziadek. wolą tak, jak rodzice.". I co, gdzie błąd popełnił, że coraz mniej go cieszy takie życie? Siły coraz mniej, a o dom i ogród trzeba zadbać. Fakt, można zapłacić, on tak robi, tylko po co? Komu?


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#37

Post napisał: IMPULS3 » 10 lut 2019, 13:28

jasiu... pisze: I co, gdzie błąd popełnił, że coraz mniej go cieszy takie życie? Siły coraz mniej, a o dom i ogród trzeba zadbać. Fakt, można zapłacić, on tak robi, tylko po co? Komu?


Nie popełnil błędu. Można zadać inne pytanie. Co by bylo gdyby owe córeczki powychodziły za mąż nie mając pracy a ich mężowie chcieliby pracować w takim zakladzie? Odwrócona sytuacja, prawda? Po prostu zrobił to co mógł. Nie zmarnował życia na nic nie robienu, zapewnił córkom wykształcenie, moze nawet pomógł w kupnie mieszkań więc czy popełnił błąd? Ja uważam że nie. Gdyby nie firma to moze musiałby pracować w nadgodzinach aby zapewnić przyszłosć swoim córkom. Różnie można na to patrzec. A jeśli sprzeda firme czy ten majatek który wypracował to zapewni przyszlość jeszcze swoim wnukom... popełnił by błąd gdyby na siłe chciał córkom wcisnąć swoją firmę wysyłając je np. na studiowanie ekonomii czy czegoś technicznego.Ale skoro dał im wybór to zrobił to co mógł zrobić najlepiej. :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#38

Post napisał: kamar » 10 lut 2019, 13:53

jasiu... pisze:
10 lut 2019, 13:07
Ostatnio jak z nim rozmawiałem powiedział tylko, "zostało mi bardzo dużo, tylko że nie mam komu tego zostawić". Wnuki są, ale oni nie chcą żyć tak, jak dziadek. wolą tak, jak rodzice.". I co, gdzie błąd popełnił, że coraz mniej go cieszy takie życie? Siły coraz mniej, a o dom i ogród trzeba zadbać. Fakt, można zapłacić, on tak robi, tylko po co? Komu?
A dla mnie to takie pieprzenie (sorry) Nie ma chętnych, bez łaski, przestało mnie cieszyć to sprzedaję i wyrywam na Kanary a nie to do Monte Carlo i przeputam w kasynie. Żyje się dla siebie a nie dla przyszłych pokoleń. Jedyne o co mogę się martwić to zdrowie :)
Dochodowa firma i chętnych nie ma ? to chyba nie taka dochodowa :) Chyba że wnuki mało mądre bo nikt im tam pracować nie każe, wystarczy mądrze zarządzać.
Mnie tam na razie jeszcze cieszy, czemu trudno się dziwić mając taki widok od biurka :)

Obrazek

A jak nastanie Biedroń i wszystko zakwitnie :)


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#39

Post napisał: jasiu... » 10 lut 2019, 16:59

kamar pisze:
10 lut 2019, 13:53

Chyba że wnuki mało mądre bo nikt im tam pracować nie każe, wystarczy mądrze zarządzać.
Chyba to nie o to chodziło. Przynajmniej starsza córka dlatego po SGGW została w Warszawie, bo po pierwsze poznała męża, a po drugie, mówiła często, że choć lubi zwierzęta, to niekoniecznie lubi przebywać wśród właścicieli różnych krów, czy świnek. Młodsza wręcz powiedziała, że dla niej szansa, to jak najbliżej Akademii (wtedy jeszcze) medycznej, a jak najdalej od przychodni w gminie. Wnuki na razie nieduże, ale chyba pasji dziadka nie podzielają. Ot środowisko, gdzie czasem liczą się zarobione, a nie odziedziczone pieniądze.

Sprzedać? Myślisz, że tak łatwo znajdziesz kupca? Masz kontakty, wiesz, że od ciebie każdy produkt weźmie, od ewentualnego kupca już niekoniecznie, bo się często zwyczajne towarzyskie kontakty liczą. W sumie, komu ja to tłumaczę. Przecież wiesz sam.

Pewnie w końcu sprzeda, niedużo mu do siedemdziesiątki zostało, tylko serce go jakoś boli, że to, w co włożył całe życie, mogłoby się zmarnować, nic nie zostać, bo ktoś nie będzie umiał tego poprowadzić. A tak, dziwne, że mówisz "nikt im tam pracować nie każe". Ja byłem przekonany, że prowadzenie firmy, to wcale nie takie sobie siup. Głowa czasem rozboli, jak myślisz, czy nowy wzór trafi w gusta ludzi, czy się sprzeda, czy rząd znowu nie będzie próbował "pomagać biznesmenom" i znów będzie trudniej.

No właśnie, czy twoje kręci się samo?

Też mam sporo miejsca i sporo kwiatków. Przywożę z każdego urlopu jakieś sadzonki i to prawie zawsze rośnie.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#40

Post napisał: bartuss1 » 10 lut 2019, 17:06

wyjechać na kamary hmm
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”