tarcze

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

tarcze

#1

Post napisał: viper » 27 sty 2019, 15:08

Witam kolegów,

Chciałbym podpytać Was o obciąganie tarcz diamentowych w szlifierce narzędziowej.
Był już gdzieś temat na forum o tym i jakieś rożne metody lekko śmieszne i na pewno mało profesjonalne np. rusek z yt pokazywał że, obciąga tarczę za pomocą szlifierki kątowej z tarczą diamentową do cięcia betonu.
Sprawdziłem wtedy ten patent i oczywiście zmieliło mi tarcze do betonu zamiast obciągnąć tarczę diamentową do ostrzenia - nie wiem może moja tarcza do betonu była jakaś kiepska.

Generalnie nazbierało się parę tarcz i pasowałoby im dać drugie życie a że szlifuje na tyle mało (nie masowo) to i nie znam tych zagadnień i nigdy nie pogłębiałem wiedzy w tym zakresie.

Oczywiście koks i inne tarcze szlifierskie szły w ruch ale wszystko jest za miękkie. Znacie jakiś twardy materiał? Twardszy od diamentu?
A najlepiej jakiś oryginalny obciągaczy który złapie się diamentu, jest taki?




maxadi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:49
Lokalizacja: racibórz

Re: tarcze

#2

Post napisał: maxadi » 27 sty 2019, 23:55

Na moją logikę spróbowałbym obciagaczem diamentowym takim co się obciąga zwykle tarcze bo w jubilerstwie diamet szlifuje się tarcza diamentową więc czemu nie spróbować
To tak na szybko znalazłem może ci się sprzyda https://zalajkowane.pl/diamenty-ciekawostki/ jest tam wspomniane o szlifowaniu diamentu

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: tarcze

#3

Post napisał: RomanJ4 » 28 sty 2019, 00:56

pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Autor tematu
viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

Re: tarcze

#4

Post napisał: viper » 28 sty 2019, 22:34

maxadi pisze:
27 sty 2019, 23:55
Na moją logikę spróbowałbym obciagaczem diamentowym takim co się obciąga zwykle tarcze bo w jubilerstwie diamet szlifuje się tarcza diamentową więc czemu nie spróbować
To tak na szybko znalazłem może ci się sprzyda https://zalajkowane.pl/diamenty-ciekawostki/ jest tam wspomniane o szlifowaniu diamentu
też bym sprawdził obciągaczem diamentowym ale niestety nie posiadam bo nie był mi nigdy potrzeby. Mógłbym się zaopatrzyć ale nie wiem czy jest sens po tym co wyczytałem w innym poście
zdzicho pisze:sciernice diamentowe zaprawia się przez szlifowanie zielonym węglikiem krzemu. Od biedy moze być czarny. Wyciąg konieczny ,bo dużo pyłu powstaje. Diamentem żadnym nie obciągniesz. Wręcz przeciwnie będziesz szlifował diament obciągacza.


u Kamara widzę (na filmie) daje radę nawet zwykły biały kamień ale na zasadzie że, biały chodzi na 2800obr a diament na 80obr. i jakoś o dziwo go bierze choć szału nie ma bo po 2 setki ale idzie- sukces jest.

Muszę pomyśleć jak to ugryźć najmniejszym nakładem siły i czasu bo niestety przystawkę obrotową mam niekompletną (brak napędu) gdzieś w magazynie się wala i chętnie bym sobie oprzyrządował fajnie szlifierkę ale milion innych rzeczy ważniejszych na głowie.. Szlifierka jest na ostatnim miejscu do ogarnięcia

Nie wiem może by złapać tarcze diamentową na tokarkę i wrzucić jakąś szlifierkę stołową na suport poprzeczny?
tylko trochę przeraża jazda korbami po 2 setki :P

Co myślicie?

A ciekawy jestem jakby zamienić tą białą tarczę (u Kamara na filmie) w tarczę diamentową. Czy jeden diament mógłby szlifować drugiego.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16240
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: tarcze

#5

Post napisał: kamar » 29 sty 2019, 06:00

viper pisze:
28 sty 2019, 22:34
A ciekawy jestem jakby zamienić tą białą tarczę (u Kamara na filmie) w tarczę diamentową.
Naprawdę myślisz, że nie było próbowane ? :)
Najlepiej idzie tarczką z węglika krzemu ( zielona) ale cudów nie będzie, to jest diament.

Awatar użytkownika

Autor tematu
viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

Re: tarcze

#6

Post napisał: viper » 29 sty 2019, 21:38

Ok, dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”