Artcam 2017 - utworzenie "trapezu" w materiale

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Artcam 2017 - utworzenie "trapezu" w materiale

#11

Post napisał: lajosz » 18 sty 2019, 21:24

@Artur1981

Sorry, ale ..... zupełnie nic nie rozumiem z Twojego posta.

Napisz (a najlepiej narysuj lub zrzut ekranowy) co chcesz wykonać, czyli jaki kształt chcesz wyfrezować.




artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Artcam 2017 - utworzenie "trapezu" w materiale

#12

Post napisał: artur1981 » 20 sty 2019, 14:56

@lajosz
tzn. wszystko idzie na maszynie jak należy- tak jak chciałem- dzięki za wskazówki.
A miałem na myśli to że korzystałem ze wskazówek z posta#4 tego tematu i przestawiałem strategię cięcia w sekcji połącz na: dodaj, później na wysokie, jeszcze później na niskie i zawsze na symulacji wychodziło mi że ścięcia materiału były do środka (tak jak w przykładzie który opisałeś w poście).
Ale chyba wiem co było przyczyną: najpierw zrobiłem dokładnie jak pisałeś, a później zmieniałem w sekcji połącz na dodaj, wysokie i niskie i symulacja zawsze pokazywała ścięcie do środka. Prawdopodobnie nie skasowałem tej pierwszej trajektorii i na symulacji pojawiały się dwie nałożone na siebie i wyglądało to tak jakby zmiana parametru "połącz" nic nie zmieniało- a tak nie jest bo po przestawieniu na Dodaj zanikanie jest na zewnątrz tak jak chciałem.
Wielkie dzięki za wskazówki

PS
zaczynam zabawę z obróbką "3d" w artcamie i pewnie będę miał jeszcze kilka pytań :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”