Jakiś dobry program do belek, ram i kratownic ?

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Jakiś dobry program do belek, ram i kratownic ?

#1

Post napisał: StudentIB » 10 gru 2018, 11:31

Cześć,

czy ktoś z was może mi polecić jakiś dobry darmowy albo niezbyt drogi programik, którym można liczyć belki, ramy i kratownice ? Wystarczy w 2D. Kiedyś był Autodesk ForceEffect, ale już wycofali. Z sensownych rzeczy znalazłem w zasadzie tylko STRIAN. W ogóle dziwne, że jest tyle rozbudowanych kombajnów typu Robot Structural Analysis a tak ciężko o coś ciekawego z prostych programów do belek i układów prętowych.

P.S. Uprzedzam, że nie chodzi o to, że mi się nie chce liczyć zadań na zaliczenie, bo wbrew nickowi nie jestem już studentem i takie rzeczy liczę tylko na własne potrzeby.

Z góry dziękuję za pomoc




abcdef
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 367
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:39

Re: Jakiś dobry program do belek, ram i kratownic ?

#2

Post napisał: abcdef » 12 gru 2018, 19:39

jak na własne potrzeby? Chcesz żeby ci to na głowę spadło? Nudzi ci się? Albo idziesz w to zawodowo na 100%(kasa) albo idź na piwo lepiej. Jeżeli zawodowo to obczaj w jakich programach pracują poważne firmy, które zajmują się konstrukcjami stalowymi i działaj w nim. Oczywiście trzeba mieć co najmniej inż., kursy, certyfikaty, uprawnienia itd.


Autor tematu
StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiś dobry program do belek, ram i kratownic ?

#3

Post napisał: StudentIB » 12 gru 2018, 22:27

Belki i układy prętowe liczę sobie czasami z ciekawości (różne życiowe przykłady), pomagam też na forach i wreszcie zajmuję się MESem, do którego weryfikacji nieraz przydałby się jakiś prosty i szybki programik oprócz tabel z książek. Nie szukam jakiegoś dużego softu, jak to czego używa branża budowlana do analiz złożonych układów w 3D (Robot itp.), a jedynie bardzo prostego solvera. Nie ma to być większa inwestycja firmowa tylko zakup na własny użytek.

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

Re: Jakiś dobry program do belek, ram i kratownic ?

#4

Post napisał: Yogi_ » 16 gru 2018, 17:58

A „Belka” Specbudu? http://specbud.pl/programy/belka,726
Pozdrawiam
Krzysiek


Autor tematu
StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiś dobry program do belek, ram i kratownic ?

#5

Post napisał: StudentIB » 16 gru 2018, 18:08

Całkiem niezły program. Niestety tylko do belek, ale dosyć wygodny w użyciu. Nawet kiedyś liczyłem w nim przykład dla kolegi z tego forum, który projektował podparcie dachu. Ostatnio jednak nie chce mi działać - próbuje się zaktualizować, ale bez skutku i się nie włącza. Ściągnięcie od nowa ze strony producenta i zainstalowanie też nic nie daje. Może już wycofali wsparcie dla tego programu.


sebo2203
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2018, 15:52

Re: Jakiś dobry program do belek, ram i kratownic ?

#6

Post napisał: sebo2203 » 06 mar 2019, 18:39

RM WIN . Mozliwość rysowania dowolnych ukladów prętowych łatwa obsługa i fajna prosta prezentacja wyników i wykresów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”