Elektrodrążarka drutowa Charmilles Robofil 310 - zaczynam

Poszukuję instrukcji bądź osoby która obsługuje w/w maszynę

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej
Awatar użytkownika

Autor tematu
DaRo79
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 16
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2009, 19:46
Lokalizacja: Zakrzewo
Kontakt:

Re: Elektrodrążarka drutowa Charmilles Robofil 310 - zaczynam

#31

Post napisał: DaRo79 » 29 lis 2018, 16:12

Witam serdecznie kolegów - kilka dni na forum oraz kilka długich telefonów od P.Mariusza (do_mario) z okolic Krakowa, od którego nawet otrzymałem instrukcję po polsku, uświadomiły mi jak naprawdę będzie wyglądała praca na tej maszynie. Mój system pracy wygląda tak: Programista, operator drutówki chińskiej, drążarki wgłębnej Ingersoll, rysunki 2D na 3 lasery Bystronica, Giętarka hydrauliczna CNC Soco, wykrawarka hydrauliczna Trumph oraz wiertarka współrzędnościowa i czeka mnie uruchomienie frezarki Micron. Do tego odbieram e-maile z zamówieniami na lasery i nie tylko, oraz zajmuje się wyceną poszczególnych elementów dla szefa. Projektuję też 2D,3D oraz step na frezarki w Inventorze.
Po kilku dniach spędzonych chwilami przy Charmilles stwierdziłem/dowiedziałem się że to nie będzie "podejdź,wczytaj,ustaw,puść,zapomnij" a takiej maszyny się spodziewałem - po długiej naradzie z szefem stwierdziliśmy że sprzedamy tą maszynę dalej a w to miejsce zakupimy 3 nowe maszyny z chin. Drążarkę drutową, wgłębną oraz przebijarkę. Maszyny muszą być dla mnie intuicyjne w obsłudze.
Wszystkim kolegom którzy mi tutaj pomogli naświetlić temat serdecznie dziękuję za pomoc oraz pozdrawiam P.Mariusza ;)
Ewentualnie jeśli ktoś ma namiary na chińskie maszyny tego typu które się "sprawdziły" to proszę o kontakt na PW.
Pozdrawiam Darek.




do_mario
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2006, 00:56
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: Elektrodrążarka drutowa Charmilles Robofil 310 - zaczynam

#32

Post napisał: do_mario » 29 lis 2018, 16:40

DaRo79

AigCharmillec CUT20/30 jest maszyną intuicyjną - ta jak wspominałem i też chińczyk na licencji
czekam na informacje co zostało wybrane
Pozdrawiam
do_mario
Kraków
Robofil 290
Robofil 190
Form 30


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 936
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Elektrodrążarka drutowa Charmilles Robofil 310 - zaczynam

#33

Post napisał: ak47 » 29 lis 2018, 22:41

już za późno ale...
oczko możę być przykręcone gdziekolwiek, aby tylko było wystawione trochę od krawędzi stołu bo maszyna do samego stołu to nie dojeżdża warto o tym pamięć przy ustawianiu detalu . Chodzi o to, żę jak oczko będzie krzywo stało to potem drut się prosto nie ustawi w krzywo ustawionym oczku.

Co do tej serii CUT to miałbym kilka pytań co do maszyny CUT 300 bo byłem trochę w szoku po tym jak robiąc na 240CC, 440SL , robofilach starszych, czy milenium podszedłem do tak mułowatej maszyn jaką jest dla mnie póki co CUT 300. Kolega mario podjąby się rozjaśnienia paru pytąń ?


do_mario
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2006, 00:56
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: Elektrodrążarka drutowa Charmilles Robofil 310 - zaczynam

#34

Post napisał: do_mario » 02 gru 2018, 08:36

ak47
Z linii CUT mogę koledze przybliżyć pracę modelu AIG Charmilles CUT 30 P (trzydzieści)
Produkcja Chiny , maszyna modelowo została zaprezentowana w 2001 ,
sterowanie postawione na Windows Xp , GF ikonowe(bez komend)+Ficus visual cam
Robofil 290
Robofil 190
Form 30

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”