Budowa plotera - co sądzicie?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#11

Post napisał: triera » 21 lut 2008, 12:33

wielkim ułatwieniem są nomogramy znajdujące się w katalogu ITEM
z których łatwo można odczytać ugięcie danego profilu,
w zależności od sposobu mocowania i miejsca przyłożenia obciążenia.



Tagi:


rieger
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:56
Lokalizacja: z domu

#12

Post napisał: rieger » 21 lut 2008, 13:28

Zgodze sie ze moze maszyna z profili systemowych obrobi jakos trorzywa ale w obrobce alu to raczej nie uzyskasz idealnej powierzchni w firmie w ktorej pracowalem do niedawna, robilismy kosntrukcje stalowe i tylko os Z byla z aluminium a i tak podczas obrobki aluminium powierzchnia pozostawala nie do konca idealna. Wiec jesli stawiasz na jakosc i dokladnoc zadne skrecanie ci tego nie da, ale jesli to ma byc maszynka do zabawy to mozna sprobowac ale nie liczylbym na jakies niesamowite efekty :mrgreen:

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#13

Post napisał: kostner » 21 lut 2008, 13:52

Zalezy co rozumiesz pod uzyskaniem powierzchni. Ale na to akurat ma wplyw nie tylko sama konstrukcja. Taka maszyna trzeba obrabiac rowniez z odpowiednimi parametrami i wynik na pewno bedzie zadowalajacy. A co do tworzyw to nie beda one obrobione "jakos" tylko calkiem przyzwoicie. W koncu 90% ploterow do tworzyw stosowanych np w reklamie ma konstrukcje z alu. Panowie przy tym polu pracy i przeznaczeniu profile systemowe to moim zdaniem najbardziej optymalne rozwiazanie.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#14

Post napisał: bartuss1 » 21 lut 2008, 14:00

kostner pisze:przy tym polu pracy i przeznaczeniu profile systemowe to moim zdaniem najbardziej optymalne rozwiazanie.
i najdroższe :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


rieger
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:56
Lokalizacja: z domu

#15

Post napisał: rieger » 21 lut 2008, 15:28

rozumiem przez to ze np po planowaniu powierzchnia jest gladziutka jak pupa niemowlaka. Masz racje ze to takze zalezy od parametrow obrobki lecz welug mnie wiekszy wplyw ma sztywnosc konstrukcji. Poza tym jak napisal bartuss1 profile kostrukcyjne do tanich materialow nie naleza. pozdro :wink:


Mocherek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2006, 02:14
Lokalizacja: Polska

#16

Post napisał: Mocherek » 22 lut 2008, 13:00

rieger pisze:robilismy kosntrukcje stalowe i tylko os Z byla z aluminium a i tak podczas obrobki aluminium powierzchnia pozostawala nie do konca idealna.
oooo to widziałem waszą maszynkę w Bydgoszczy u Pana K...
Problemem w tej maszynie nie były zastosowane materiały tylko nie przemyslana konstrukcja, dlatego wynikła ze strony tego Pana chęć sprzedania tego plotera i kupienia innego (zaliczke wplacił ale nie bede reklamy robił tej firmie). Zreszto nawet on sam mówi jakie kolosalne róznice wystepują w jakości i prędkości obróbki jakie widzi w tym nowym ploterze jaki zamówił. Zreszto sam mi pokazywał próbki jakie robił na tym ploterze (podkreślił że sam frezował na tej maszynie aby nikt mu nic nie wciskał) i to co produkuje na obecnym ..... delikatnie mówiąc przyznaje mu rację.


rieger
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:56
Lokalizacja: z domu

#17

Post napisał: rieger » 22 lut 2008, 14:17

haha mocherek masz racje ale to niestety nie moja kostrukcja (a wlasciwie na szczescie :mrgreen: ) tyko szefa i zadne inne pomysly byly nie do przeforsowania.
A pana K... pamietam bardzo dobrze. :mrgreen: pozdro


Mocherek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2006, 02:14
Lokalizacja: Polska

#18

Post napisał: Mocherek » 22 lut 2008, 17:20

Widzę że kolega zmienił skąd pochodzi (dlatego jak było podane domyśliłem się w jakiej firmie pracował).
Niestety ta wasza maszynka mocno przypomina te made in Poznań a one niestety maja tylko fajną cenę , szkoda że szef nie chciał posłuchać rad innych ale tak to z nimi bywa :wink: .
Mnie za to nie słucha i szef i żona :mrgreen:

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#19

Post napisał: kostner » 22 lut 2008, 23:51

bartuss1 pisze:
kostner pisze:przy tym polu pracy i przeznaczeniu profile systemowe to moim zdaniem najbardziej optymalne rozwiazanie.
i najdroższe :P
Ja wiem czy najdrozsze ?? Calosc profili na moja maszynke czyli konstrukcja + profile na stool wyszlo cos kolo 100 euro. Biorac pod uwage ze konstrukcje stalowa trzeba pospawac - oczywiscie najlepiej wyzarzyc - i obrobic z jednego mocowania to nie wiem czy nie wyjdzie tle samo lub nawet drozej.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”