Frezowanie 1.4301

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Sieto
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 40
Rejestracja: 29 sie 2016, 19:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Frezowanie 1.4301

#11

Post napisał: Sieto » 11 paź 2018, 07:52

To fakt, gdy pierwszy raz ujrzałem ten katalog, to gdy mam szukać czegoś w innych katalogach, dostaję joba. :D Ceny, parametry i wszystko w jednym miejscu. W dodatku dostawa ekspresowa i rabat po jakimś czasie.

Maszyna jest dość sztywna, ale jeszcze takiej próby jej nie robiłem. Akurat już teraz tego nie frezuję, ale następnym razem postaram się wziąć mniejszą głowicę, duże AP i mniejsze AP, zobaczymy jak pójdzie. Na razie mam tutaj trochę płytek CERATIZITA i chciałbym to wyjechać, ale na razie dopiero się uczę czym lepiej a gorzej jeżeli chodzi o frezowanie, bo po 7 latach na tokarkach i wielu latach podpatrywania, mam okazję w końcu coś pofrezować.

Jeżeli chodzi o CAMA, to mam tutaj Autodesk fusion 360, ale też początki w camie. :?




PiotrBigda
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 218
Rejestracja: 22 lis 2015, 13:02
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Frezowanie 1.4301

#12

Post napisał: PiotrBigda » 12 paź 2018, 20:59

Witam
Tak czytam odpowiedzi na twój problem i mogę pomóc .
Po pierwsze narzędzia sandvik coromant to pierwsza klasa narzędzi
Po drugie dużo osób co ci pomaga na tym forum chyba nie wie za bardzo co to za materiał 1.4301
Już kiedyś był temat o tym materiale i proszę nie mylić z materiałem 4305 bo to kolosalna różnica
Ten numer płytek co podałeś przy tym materiale zacznij od Vc60/120 Fz 0.08 /0.1 emulsja minimum 13% i to będzie ciężko nic innego nie wymyślisz a co do ap to już tylko od maszyny i zamocowania zależy.
Bigda


vipdominik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2013, 19:11
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Frezowanie 1.4301

#13

Post napisał: vipdominik » 19 paź 2018, 21:23

Do nierdzewki male obroty i duzy posow. Oczywiscie chlodziwo lub terrabor. Jak wjedziesz na duzych obrotach i malym posuwie to zgrzejesz nierdzewke i bedzie tak twarda ze frez sie nie zlapie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”