Prasa krawędziowa wlasnej roboty

Sterowanie osiami

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
vipdominik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2013, 19:11
Lokalizacja: Wojnicz

Prasa krawędziowa wlasnej roboty

#1

Post napisał: vipdominik » 19 paź 2018, 21:01

Witam, postanowiłem zrobić prasę krawędziową na dwóch siłownikach połączonych mechanicznie. Moja koncepcja to prasa o szerokości roboczej 1000mm. Ogolne wymiary to wys. Ok 2000mm glebokosc ok. 1000mm. Posiadam dwa silowniki dwustronnego dzialania o nacisku 20T kazdy przy cisnieniu 200bar. Posiadam tez zaciski od amady itp. Zostalo wyciac blachy i poskladac do kupy.
Moim problemem jest:
-wykonanie zderzaka cnc -1osiowy (malo istotne)
-wykonanie sterowania hydraulika. W planach mam agregat hydrauliczny w tym 2 elektrozawory do nacisku (jeden zdlawiony do wolnego giecia drugi szybki) i 1 elektrozawor do powrotu. Na poczatku w planach mialem sterowanie zejsciem prasy dwiema krancowkami (lub innymi czujnikami) jedna z krancowek miala by za zadanie zmiane elektrozaworow na wolny/szybki a druga miala by rozlaczac elektrozawor po dojsciu maszyny na zadana wysokosc. W planach mialem ustawianie krancowek recznie o ile ta pierwsza (od zmiany predkosci) nie jest wazna to ta druga juz tak bo ok 0.1mm to ponad 1stopien a to juz spora dokladnosc. Nastepnym z etapow sa krancowki na srubie z silnikami i sterownikiem cnc oraz panelem gdzie bede mogl wprowadzac wartosc zejscia prasy itp. Moje pytanie brzmi jak to zrobic bo o ile o obsludze maszyn cnc cos wiem to o ich budowie nic...

Dodane 17 minuty 23 sekundy:
W skrocie wystarczy mi jedna "prowadnica liniowa" ktora zmienia pozycje po zadaniu wymiaru najlepiej bez zadnych komputerow tylko z poziomu jakiegos panelu z wyswietlaczem, a najlepiej ten pomysl zduplikowac i przeniesc do sterowania zderzakiem



Wróć do „CNC podstawy”