Bridgeport VMC 600

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina
Awatar użytkownika

Autor tematu
ZielonyPL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Bridgeport VMC 600

#1

Post napisał: ZielonyPL » 22 maja 2012, 12:15

Witam wszystkich :razz:

Szukam u Was pomocy bo nie potrafię sobie poradzić z dość paskudną usterką frezarki Bridgeport VMC 600 prawdopodobnie na systemie TNC 530.
Od jakiegoś czasu (styczeń) zaczął pojawiać się alarm ale bardzo rzadko.Oczywiście obecnie nie da się robić na maszynie bo niszczy narzędzia a usterka występuje nawet co parę minut.
A mianowicie pod czas pracy,nagle wyskakuje komunikat C4A0 (zdjęcie poniżej).
Oczywiście wyłączają się napędy i Z opada parę milimetrów ale to wystarczy żeby detal jak i narzędzie uległo zniszczeniu.
Poniżej dodaję zdjęcia z zapisanymi alarmami z LOGBOOK oraz foto napędu i systemu.
Liczę na Waszą pomoc.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (53.8 KiB) Przejrzano 2177 razy
2.jpg
2.jpg (80.11 KiB) Przejrzano 2183 razy
3.jpg
3.jpg (85.34 KiB) Przejrzano 2156 razy
4.jpg
4.jpg (124.81 KiB) Przejrzano 2155 razy



Tagi:


Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: Maq » 22 maja 2012, 22:54

Nie znam się na kodach błędów tego systemu ale u mnie na innej maszynie podobne objawy zakończyły się naprawą sterownika silnika. Wcześniej zauważyłem, że serwo tak jak by traciło moment, tzn. powinno trzymać a na małym zakresie mogłem śrubą ruszyć. Tak czy tak jeżeli ten numer kodu nie oznacza czegoś konkretnego, pewnie i tak będzie to musiał oglądną elektronik.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ZielonyPL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:43
Lokalizacja: Podkarpacie

#3

Post napisał: ZielonyPL » 23 maja 2012, 21:01

Witam.Co do alarmu to znalazłem coś takiego:
C4A0
Alarm Contents -C4A0 Inverter %1 is active


Alarm Cause -Charging contactor and main contactor on the supply unit is not on (e.g. connector X70 on UV) - Safety relay not on (e.g. connectors X71 and X72 of the UV, X73 of the HEIDENHAIN expansion board for Simodrive) - PWM bus cable interrupted - Interruption in the electrical cabinet (unit bus, PWM ribbon cable) - Defective inverter, (supply unit and/or power modules, compact inverter) - Inverter switched off (PLC, SH1) - Inverter defective - Motor defective - Humidity has entered the motor - Incorrect motor selected in motor table - Motor power cables mismatched - Motor connected incorrectly

Remedy - Inform your service agency - Check the inverter and wiring - Check the motor and wiring.

Niby silnik,niby przewody i takie tam.Jak widać w logu to wszystko zaczyna się niby od drzwi ale pierwsze co to podmieniliśmy rygiel ale to nic nie dało.Napęd został wyjęty i pojechał do serwisu bo raczej nic innego nie wymyślimy.Jak zwykle maszyna pilnie potrzebna,więc nie ma co stwarzać problemów.Ja napęd wróci to dam znać czy udało się znaleźć awarię.
Dzięki za odpowiedź :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
ZielonyPL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bridgeport VMC 600

#4

Post napisał: ZielonyPL » 03 wrz 2018, 22:08

Witam.
Trochę czasu już minęło a ja zapomniałem całkiem o tym temacie.
Napęd wrócił z serwisu gdzie stwierdzono że jest sprawny.
Po dłuższym szukaniu wymieniłem moduł bezpieczeństwa Bridgeport MSA16 i problemy z frezarką się skończyły.
moduł.JPG

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”