TruTops

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

RadekNL
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2018, 08:35

Re: TruTops

#161

Post napisał: RadekNL » 20 lut 2018, 08:44

Witam
Od niedawna pracuje jako operator maszyn trumpf kombi jak i 2d laser. Szukam od jakiegos czasu trutops zeby dokladniej go przebadac w domu i nigdzie nie moge nigdzie znalezc. Macie moze dostep? Jakby ktos orientowal sie czy organizowane sa szkolenia z obslugi maszyn i oprogramowania to prosilbym o kontakt.



Tagi:


fapkat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2018, 13:35

Re: TruTops

#162

Post napisał: fapkat » 30 sie 2018, 13:39

Dzień dobry,

mam pytanie z TruTops'a - odnośnie samych ustawień.
Orientuje się ktoś z Was w którym miejscu mogę zmienić minimalna szerokość przegrody? Odległość mikro-połączenia (mikro-jointów) od elementu jest zbyt duża i muszę korygować je obecnie ręcznie (ponieważ znajdują się zbyt blisko drugiego elementu). Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje :)


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: TruTops

#163

Post napisał: harma » 31 sie 2018, 21:15

To zależało od wersji ToPs'a, ale generalnie w module Nest masz menu Zlecenie>Parametr>Wolna geometria (lub rozkład prostokątny, zależy czego używasz do automatycznego nestingu) pojawia sie okienko i póżniej w starszych ToPs'ach było to w zakładce "opcje" i parametr "minimalny odstęp detali". W nowszych masz całą zakładkę dotyczącą odstępów detali.
A jak masz jeszcze ToPs'a sprzed 2007 roku (takiego "DOSowego") to generalnie też w parametrach wolnej geometrii. Okienka tylko inaczej wyglądają.
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."


seyfer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2009, 15:43
Lokalizacja: wlkp

Re: TruTops

#164

Post napisał: seyfer » 01 wrz 2018, 15:00

a jak jest BOOST to podobnie- paramametry i micro programowalne - operator może w razie konieczności sobie pozmieniać


fapkat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2018, 13:35

Re: TruTops

#165

Post napisał: fapkat » 10 wrz 2018, 09:33

harma pisze:
31 sie 2018, 21:15
To zależało od wersji ToPs'a, ale generalnie w module Nest masz menu Zlecenie>Parametr>Wolna geometria (lub rozkład prostokątny, zależy czego używasz do automatycznego nestingu) pojawia sie okienko i póżniej w starszych ToPs'ach było to w zakładce "opcje" i parametr "minimalny odstęp detali". W nowszych masz całą zakładkę dotyczącą odstępów detali.
A jak masz jeszcze ToPs'a sprzed 2007 roku (takiego "DOSowego") to generalnie też w parametrach wolnej geometrii. Okienka tylko inaczej wyglądają.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Byłem na urlopie, nie miałem jak sprawdzić. To rozwiązanie na pewno ułatwi mi pracę, lecz nie zmienia to odległości mikro połączeń (miejsca wkłucia się przez laser) od palonego detalu. Dopytywałem kolegów - też się nie orientują dokładnie ale twierdzą że powinienem szukać tego w module laser. Jakieś pomysły? Dziękuję bardzo :-)


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: TruTops

#166

Post napisał: harma » 10 wrz 2018, 15:40

Zwiększając odległość między detalami zwiększasz także odległość między wkłuciem a sąsiadującym detalem....
Chyba, że chodzi Ci o samą długość wkłucia...

PS. Mikropołączenie to nie jest miejsce wkłucia się przez laser.
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."


fapkat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2018, 13:35

Re: TruTops

#167

Post napisał: fapkat » 11 wrz 2018, 07:28

harma pisze:
10 wrz 2018, 15:40
Zwiększając odległość między detalami zwiększasz także odległość między wkłuciem a sąsiadującym detalem....
Chyba, że chodzi Ci o samą długość wkłucia...

PS. Mikropołączenie to nie jest miejsce wkłucia się przez laser.
Ja chciałbym zmniejszyć odległość wkłucia od detalu palonego. Nie rozsuwając bardziej detali na arkuszu. Przesuwam to ręcznie. Chciałem się dowiedzieć czy można to zrobić automatycznie jakimś parametrem. I tak chodzi o samą długość wkłucia. Jest zbyt duża przy obecnych ustawieniach.


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: TruTops

#168

Post napisał: harma » 12 wrz 2018, 08:01

Najszybciej i najprościej: moduł laser i technologia>zmien>zmień najazd, wyskakuje Ci okienko w którym możesz podać wartość długości wpalenia w milimetrach (a przy okazji parę innych danych). Potem tylko klikasz na kontur który chcesz zmienić i gotowe.

Możesz to też zmienić trwale, tworząc własną regułę pracy do danej tabeli technologicznej i podając w tejże regule wartość minimalną i maksymalną długości wpalenia.
Miałeś szkolenie z ToPs'a?
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."


Suru10017
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2018, 22:52

Re: TruTops

#169

Post napisał: Suru10017 » 14 wrz 2018, 22:58

fapkat pisze:
11 wrz 2018, 07:28
harma pisze:
10 wrz 2018, 15:40
Zwiększając odległość między detalami zwiększasz także odległość między wkłuciem a sąsiadującym detalem....
Chyba, że chodzi Ci o samą długość wkłucia...

PS. Mikropołączenie to nie jest miejsce wkłucia się przez laser.
Ja chciałbym zmniejszyć odległość wkłucia od detalu palonego. Nie rozsuwając bardziej detali na arkuszu. Przesuwam to ręcznie. Chciałem się dowiedzieć czy można to zrobić automatycznie jakimś parametrem. I tak chodzi o samą długość wkłucia. Jest zbyt duża przy obecnych ustawieniach.
Masz na myśli długość wkłucia. Zmieniając to zmieniasz również długość wkłucia w trakcie mikropolaczenia stałego. Kolega wyżej wyjaśnił Ci w jaki sposób to zrobić :) Pamiętaj żeby brać pod uwagę grubość i rodzaj materiału.

A wie ktoś może czy jest opcja ustawienia mikro z możliwością zmiany, ale z najazdem tak jak w przypadku stałego? Żeby nie wpalał się w linii cięcia


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: TruTops

#170

Post napisał: harma » 19 wrz 2018, 20:01

Nie spotkałem się z czymś takim, jak możliwość zmiany długości mikropołączenia maszynowego. To działa bardziej na zasadzie "jest-nie ma", bez parametrów, co najwyżej możesz sprawdzić w menu 1-1-5-8 czy masz w maszynie inne opcje (ale to musi też być 50-tka, czyli np 3050/4050/5060)
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”