Parametry cięcia dla wycinarki laserowej

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

Parametry cięcia dla wycinarki laserowej

#1

Post napisał: lukasz89 » 29 lip 2018, 17:34

Witam. Potrzebuję sprawdzonych i działających parametrów do cięcia stali na laserze fiber 6000 W PowerCut Kimla. Głównie chodzi mi o grubszą stal nierdzewną (8 mm i dalej), ale też i zwykłą (od 16 mm). Gdyby znalazł się jakiś uprzejmy operator takiej lub podobnej maszyny i mi je udostępnił (najlepiej wszystkie szablony), byłbym bardzo wdzięczny. Tablice producenta nie za bardzo się sprawdzają dlatego szukam innych, lepszych. Pozdrawiam.




Autor tematu
lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

Re: Parametry cięcia dla wycinarki laserowej

#2

Post napisał: lukasz89 » 11 lut 2019, 19:23

Z biegiem czasu jest lepiej, ale parametry są takie sobie. Cienkie materiały mają na pewno posuwy na wyrost, te grubsze znów mam wrażenie, że można ciąć szybciej niż to jak proponuje producent i tak jest. Trzeba też patrzeć na dysze, jeśli podają, że 1.5 do danego materiału i widzimy, że maszyna ma problemy z cięciem (dot. szczególnie cięcia tlenem) to warto założyć większą 1.8. Przy grubszych ko to już w ogóle przed cięciem obowiązkowa jest seria prób testowych, bo inaczej możemy się mocno rozczarować. To samo dotyczy aluminium. Jeśli mamy dobry materiał na stole i dobrze dobrane parametry obróbki to nie powiem laser potrafi ładnie ciąć dopóki szlak nie trafi okna ochronnego, a oto już bardzo łatwo i to wszystko na ich technologii przebijania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”