Jaka cnc do wycinania elementów w płycie wiórowej i sklejce.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
krysti20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2018, 22:07

Jaka cnc do wycinania elementów w płycie wiórowej i sklejce.

#1

Post napisał: krysti20 » 09 lip 2018, 22:20

Witam.
Przymierzam się powoli do kupna pierwszej CNC. Maszyna będzie wycinała elementy pod stelaże meblowe głównie w płycie wiórowej surowej oraz sklejce ( czasami MDF i HDF ). W wycinanych elementach będą potrzebne otwory pod kołki drewniane fi 8. Czasami będą potrzebne otwory fi 10, 12 ,13mm.
Grubości materiałów od 6 mm do 22 mm
Fajnie jakbym mógł pracować na całej płycie lub mógłbym włożyć mniejszy element np 600mm x 200mm.

Jaki powinien być stół roboczy : na podciśnienie czy T-owy ??

Jakie marki - modele możecie polecić do tego typu prac??




MelkoR_CNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:15
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jaka cnc do wycinania elementów w płycie wiórowej i sklejce.

#2

Post napisał: MelkoR_CNC » 13 lip 2018, 12:04

Nie oszczędzaj na maszynie, kup podciśnienie i automatyczną wymianę narzędzia. My mamy digimę E3-2030D, ale sprawdzi się też Kimla, Infotec. Unikaj serona i polsko-chińskiej grupy CNC


bonek87
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:42
Lokalizacja: Chorzów

Re: Jaka cnc do wycinania elementów w płycie wiórowej i sklejce.

#3

Post napisał: bonek87 » 26 lip 2018, 19:03

My także produkujemy meble i pracujemy na maszynie infraform pole robocze właśnie 2*3 wrzeciono z automatyczna wymiana narzędzia to konieczność przy takiej produkcji, automatycznie wysuwane bazy tez. Rodzaj stołu my mamy uniwersalny t-rowkowy i próżniowy sprawdza się dobrze mamy 12 sekcji które możemy niezależnie otwierać i zamykać taka opcja może tobie tez sie przydać bo będziesz mogł całą moc pompy puścić na 1 sekcje. Pompę mamy beckera 250. Maszyna póki co działa bezawaryjnie od 2 lat tak więc moge ja spokojnie polecić. A maszyna jest na sterowaniu mitsubishi.


Autor tematu
krysti20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2018, 22:07

Re: Jaka cnc do wycinania elementów w płycie wiórowej i sklejce.

#4

Post napisał: krysti20 » 08 wrz 2018, 17:19

bonek87 pisze:
26 lip 2018, 19:03
My także produkujemy meble i pracujemy na maszynie infraform pole robocze właśnie 2*3 wrzeciono z automatyczna wymiana narzędzia to konieczność przy takiej produkcji, automatycznie wysuwane bazy tez. Rodzaj stołu my mamy uniwersalny t-rowkowy i próżniowy sprawdza się dobrze mamy 12 sekcji które możemy niezależnie otwierać i zamykać taka opcja może tobie tez sie przydać bo będziesz mogł całą moc pompy puścić na 1 sekcje. Pompę mamy beckera 250. Maszyna póki co działa bezawaryjnie od 2 lat tak więc moge ja spokojnie polecić. A maszyna jest na sterowaniu mitsubishi.
Dziękuję za odpowiedź.
Jak wygląda obsługa takiej maszyny - czy trzeba wykwalifikowanego pracownika postawić do obsługi??
Co do programowania i rysowania to myślę że ja będę musiał wszystko wrzucać w komputer.
Jak wygląda cięcie mniejszych elementów powiedzmy 10cmx10cm - czy maszyna nie ruszy ich??
Co do pompy próżniowej - czy przy cięciu np żeber kanapy trzeba dawać podkład z hdf żeby frez nie uszkodził stołu ??
Jestem laikiem w temacie dlatego tyle pytać :D


RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1617
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Jaka cnc do wycinania elementów w płycie wiórowej i sklejce.

#5

Post napisał: RobWan » 09 wrz 2018, 22:18

krysti20 pisze:Jak wygląda obsługa takiej maszyny - czy trzeba wykwalifikowanego pracownika postawić do obsługi??

Jak programy ma przygotowane to w kilka dni opanuje. Ale musi być być obyty z komputerem.
krysti20 pisze:Co do programowania i rysowania to myślę że ja będę musiał wszystko wrzucać w komputer.

I ty już trudniej. Jak nie masz gotowych plików wektorowych to w kilka dni nie wystarczy, aby opanować CAM i CAD.
krysti20 pisze:Jak wygląda cięcie mniejszych elementów powiedzmy 10cmx10cm - czy maszyna nie ruszy ich??

Jak dobrze zrobiona przyssawka to nie. Zawsze można wolniej lub na więcej przejść.
krysti20 pisze:Co do pompy próżniowej - czy przy cięciu np żeber kanapy trzeba dawać podkład z hdf żeby frez nie uszkodził stołu ??

Jeżeli kształty powtarzalne to można zrobić dedykowane mocowanie próżniowe. Maszyny do nestingu jakoś działają, pewnie potrzebna gigantyczna pompa próżniowa.

Robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”