Brama przesuwna powiększenie

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
marmat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2018, 22:47

Brama przesuwna powiększenie

#1

Post napisał: marmat » 20 maja 2018, 23:12

Witam,

Mam pytanie odnośnie modyfikacji bramy przesuwnej. Bramę mam wyspawana na profilu 6 m ceowniku bo bramy przesuwnej o rozmiarze 50x50x3. Do tego przyspawany jest profil na całej bramie o rozmiarze 50x30x2 ( jak rysunek pokazuje w kolorze czarnym). Pierwotna wysokość bramy to 1 m.
Kolorem zielonym jest zaznaczony ceownik szerokości 4cm w której będzie zamontowana rolka trzymająca pion bramy.
Wprowadziłem modyfikacje które podnoszą wysokość bramy o 40 cm (jak pokazuje na rysunku kolor niebieski) które wyspawałem z profili 50x30x3.
Dodam iż do tej bramy chce jeszcze dać poziome deski tarasowe będzie ich ok 8 szt na cześć.

Zakupiłem wózki do bramy wahliwe z 5 rolkami.
Ale do czego zmierzam czy te modyfikację nie spowodują że bramy się wygnie i nie będzie chciała się otwierać.
Chyba że popełniłem gdzieś błąd?

Obrazek




tomasz61
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 05 mar 2014, 22:05
Lokalizacja: poznań

Re: Brama przesuwna powiększenie

#2

Post napisał: tomasz61 » 26 maja 2018, 12:17

witam serdecznie
Co do bramy ten ten bodatkowy zastrzał jest niepotrzebny,ruwnież te pionowe wzmocnienia w tzw.
preciwwadze są niepotrzebne one zwiększają wagę przy otwartej bramie a co wózkuw to proponuję
tzw. setki do profila zamkniętego 100/100 z wyciętym (chyba 27 mm)rowkiem na wózki i pamiętaj nie zaspawuj tego profila na stałe tylko odkecane zaślepki,i prowadzenie górne jak najwyżej co usztywni bramę podczas pracy i w spoczynku.
Brama zawsze lekko obwiśnie ale tym sie nie przejmuj chyba że zależy Tobie na sztywności to w te
dwa pola wspawaj dwa zastrzały zle z nimi brama straci na estetyce.
Ps.ustaw w poziomie na zamknietej bramie


wojt3k
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2014, 21:13
Lokalizacja: Trójczyce

Re: Brama przesuwna powiększenie

#3

Post napisał: wojt3k » 06 gru 2018, 20:57

Osobiście nie widziałem prowadnicy 100/100 ale 80x80x5 profil omega jak najbardziej te łączniki słupków możesz zastosować schowane za deską

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”